Dondurma çubuklarından raf yapımı - özeldersci

son haberler


Post Top Ad

8 Eylül 2019 Pazar

Dondurma çubuklarından raf yapımıSon derece uygun fiyata satın alabileceğiniz dondurma çubukları veya uygun boyutttaki kebap için satılan tahta çöp şişler ile son derece dekoratif raflar yapabilirsiniz.Gerekli malzemeler aşağıda;

Dondurma Çubukları (veya kebap şişleri): 
11 x 1 cm ebatlarındaki 50’lik paketten 2 adet almanız tek raf için yeterli olacaktır. Paket fiyatı 6-7 lira civarında internetteki herhangi bir alışveriş sitesinde bulabilirsiniz.

Ahşap Yapıştırıcı: 
Pattex’in aerosol ile birlikte satılan 200 ml şişesi 10 liraya işinizi görecektir.


Vernik: 
Burada koyu kestane renk kullanılmış ancak şart değil. Çubukların renkli olanlarından alıp hiç renklendirmekle uğraşmayabilirsiniz.

Altıgen Şema: 
PDF olarak indirmek için buraya tıklayıp farklı kaydet diyerek bilgisayarınıza kaydedin. Daha sonra 2 adet çıktısını alarak sayfaları işaretli yerlerden birleştirerek kullanabilirsiniz.

Fırça: 
Vernik kullanmayacaksanız zorunlu değil.Yapılış

Şemamızın çıktısını alıp birleştirdikten sonra 3 adet çubuğun uçlarına yapıştırıcı sürerek klavuzdaki yerlerine koyalım. Daha sonra 3 tane daha koyarak altıgen şeklini tamamlayalım.Bu işlemi 16 kat çıkana kadar devam ettirelim. Elinizde fazla çubuk varsa ve daha derin bir raf istiyorsanız daha fazla kat da çıkabilirsiniz. Katlar bittikten sonra bir süre yapıştırıcının kurumasını bekleyelim.Yapıştırıcı kuruduktan sonra fırça yardımıyla güzelce vernikleyip kurumaya bırakalım.Vernik de kuruduktan sonra altıgen raf yapımı bitmiş ve kullanıma hazırdır…etiketler: dekoratif raf yapımı, dondurma çubukları ile raf yapmak, kendin yap raf yapma

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

saygıdan uzaklaşmayalım lütfen

son haberler

Post Top Ad