Kulağınıza Asla Pamuklu Kulak Çubuğu Sokmamalısınız? - özeldersci

son haberler


Post Top Ad

1 Mart 2017 Çarşamba

Kulağınıza Asla Pamuklu Kulak Çubuğu Sokmamalısınız?


Kulağa pamuk çubuk sokulması zararlı mı?.

Kulağınıza asla pamuklu çubuk sokmamanız gerektiğinin sebepleri.


SIFIRDAN MATEMATİK EĞİTİM SETİ 12 TAKSİTLE

Hepimiz onları kullanıyoruz, işe yaradığını da hissediyoruz; ama gerçek hiç de öyle değil. Pamuklu kulak çubukları kullanmak çok keyifli değil mi?Pamuklu kulak çubukları kulağınızın temizlendiği hissini veriyor ve bir diğer taraftan kendinizi çok keyifli hissediyorsunuz değil mi? .


Özellikle duştan sonra ellerimiz onlara gidiyor.Çok büyük bir ticari buluş ile karşı karşıyayız. Kullandıkça alışkanlık yapıyor ve her duştan sonra onlara ihtiyacımız var gibi düşünüyoruz.


Aslında diğer fonksiyonları ile de çok önemli bir ürün.
Kulak çubuğu olarak düşündüğümüz bu pamuklu çubukların aslında başka güzel işlevleri de mevcut. Ancak en fazla tüketildiği alan "kulak temizliği".


Ancak kulak çubuğunun kullanımında büyük tehlikeler var.Bize temiz hissettiren bu çubuklar aslında en önemli duyu organımız kulağı, tam tersi şekilde etkiliyor.


Kulağımızın mükemmel bir yapısı var.Kulak yolundan gelen titreşimler kulak zarına ulaşıyor ve bu titreşimler duymamıza yardımcı oluyor.

AYDA 12 TL'YE MATEMATİK SORUNUNUZ BİTSİN

Kulak temizleme çubukları ile bilmeden kendimize büyük bir kötülük yapıyoruz.Evet, kulak temizleme çubukları kulağımızdaki kirin bir kısmını temizliyor.


Ancak kulak içinde kalan kirler bu şekilde daha derine itiliyor.Bu kirlerin ters yöne hareketi de kulak zarını etkiliyor.


Kulak zarına dayanan kirler kulağın en önemli yeteneğini engelliyor.Titreşim yoluyla algıladığımız sesler, kirlerin kulak zarına yüklenmesi ile birlikte algılanamıyor ve bu durum işitme kaybına yol açabiliyor.


Temizlemeye çalışırken bize zarar veren kulak kiri de öyle kötü bir şey değil.


Kulak kiri kimyasal yapısıyla kulak çevresine böceklerin ve bilimum zararlı organizmanın yaklaşmasını engelliyor.

New York Üniversitesi Langone Klinik'ten Odyoloji uzmanı profesör William H. Shapiro, kulak kirlerinizi asla kendiniz temizlemeye çalışmamanızı ve mutlaka bir doktorda temizletmeniz gerektiğini söylüyor.

kaynak

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

saygıdan uzaklaşmayalım lütfen

son haberler

Post Top Ad