Windows 10 otomatik güncellemeyi engelleme (tarifeli bağlantı ayarı) - özeldersci

son haberler


Post Top Ad

3 Nisan 2017 Pazartesi

Windows 10 otomatik güncellemeyi engelleme (tarifeli bağlantı ayarı)


Windows 10 da ciddi anlamda can sıkan, engellenemeyen otomatik güncellemeleri basit bir ayar ile devre dışı bırakabilirsiniz. 

İster ev ister mobil paylaşım noktasını ister de ikisini birden tarifdeli bağlantı olarak tanıtabilir böylelikle güncellemelerin ototmatik olmasını engelleyebilirsiniz.

Ayrıntılar haberimizde....

SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

Gün geçtikçe teknoloji firmaları bir şeyleri zorla yaptırmayı arttırıyor.Zorunlu, kaldırılamayan programlar, izinsiz, zorunlu veri takibi ve zorunlu güncellemeler.

Aslında kullanıcıların kendi iradeleri ile seçmeleri gereken bir çok şey zorunlu hale geliyor.

Bunlardan biri de windows 10 ile beraber gelen ve çok eleştirilen otomatik güncellemeler.

Kapatma gibi bir ayar yok, bir şekilde eninde sonunda güncelleme yapılıyor.

Tabi, güncelleme promlemleri yıllardır tüm windowslarda var ve güncelleme kurulamadığı taktirde bir süre sonra tekrar indiriyor, tekrar tekrar derken ciddi bir internet yavaşlaması ve veri kaybı söz konusu.

Geçenlerde benzer bir problem de ben yaşadım. Daha mobil internetimin bitmesine 2-3 gb var iken bir baktım mobil internetim bitmiş. Nasıl oldu diye düşünürken aklıma bilgisayarımı telefonun interneti ile nete bağladığım geldi. Tabi, bilgisayar bunu bir wifi ağı gibi gördüğünden güncellemelere başlamış interneti bitirmiş.

Bu ve benzeri problemlere karşın yapılabilecek son derece basit bir çözüm videomuzda...

etiketler: windows 10 tarifeli bağlantı ayarlama, windows 10 otomatik güncelleme engelleme, windows 10 güncelleme ayarları

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

saygıdan uzaklaşmayalım lütfen

son haberler

Post Top Ad