Patlamayan Lastik ! - özeldersci

son haberler


Post Top Ad

11 Temmuz 2017 Salı

Patlamayan Lastik !


Bir Kickstarter projesi olan Nexo, yıllardan beridir kurduğumuz patlamayan bisiklet lastiğini gerçeğe dönüştürüyor.

SIFIRDAN MATEMATİK EĞİTİM SETİ 12 TAKSİTLE

Amerika’da bisiklet dükkanı işleten üç kişi, Kickstarter’da Nexo Tires ve Ever Tires adında bir proje başlattılar. Ekip, bu proje ile birlikte bisiklet sürücülerinin en büyük kabusu olan lastik patlamalarının önüne geçmeyi hedefliyor.
Yapımında kolay şekil alabilen, maliyet olarak da oldukça cüzi olan polimer kullanılan lastikler, farklı ebatlarıyla birlikte çocuk ve yetişkin bisikletlerde kullanılabiliyor. 15 dakika gibi kısa bir sürede takılabilen lastikler, standart 5 bin km kullanılan lastiklerin aksine 8 bin km’ye kadar kullanım ömrü vaadediyor. 

Yol sürüşü için tasarlanan (dağda bayırda kullanımı uygun değilmiş) lastiklerde hava bulunmuyor. Az önce de belirttiğimiz gibi kullanılan polimer, lastiklerin içerisini komple olacak şekilde dolduruyor. 


Saatte 30 km hız yapabilmenizi sağlayan lastikler için 20 dolardan başlayıp 360 dolara kadar bağış yapabilirsiniz. Projenin gerçekleşmesi için beklenen bağış miktarının (24 bin 597 dolar) şimdiden aşıldığını da belirtelim.etiketler:Patlamayan Lastik !

son haberler

Post Top Ad