Tıp Mucizesi Kudret Narının Faydaları - özeldersci

son haberler


Post Top Ad

4 Nisan 2017 Salı

Tıp Mucizesi Kudret Narının Faydaları


Daha çok kocakarı ilaçları gibi görülen alternatif tıp, çok tercih edilmiyor. 

Ama bir besin var ki; sizinle paylaşmadan edemedik. 

İyi gelmediği bir şey neredeyse yok. 

Mucize efendim, mu-ci-ze! Adından da belli değil mi zaten?: “KUDRET narı”


SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

Biraz tanıtım yapalım önce size. Anavatanı aslında Hindistan. Ama mükemmel iyileştirici yönleri duyuldukça her ülke, topraklarında onu beslemek için âdeta can atıyor. 

Ülkemiz de dahil. Bulmakta hiç sıkıntı çekmiyorsunuz o yüzden. Yazıyı okuduktan sonra eminiz “Ya nereden alacağım ben bunu? Hemen almalıyım.” diyeceksiniz. Hiç telaşa gerek yok. Çok cüzi fiyatlarla her aktarda bulunuyor.
Zeytinyağlısı, ballısı, macunu; her çeşidi var. Ama özellikle zeytinyağlısı iyileştirici özelliğe sahip. Zeytinyağının da faydalarını düşünün, bu sayede ikisi birleşiyor ve He-Man gücüne ulaşıyor.

1. Sindirim sistemi hastalıklarında akla ilk gelen bu doğal ilacı deneyip şaşırmaya hazır mıyııız?

Mide ve bağırsak hastalıkları bizi öldürmez ama süründürür. Hani ne yesek, ne yapsak midemize dokunur; kıvranır dururuz. Bırakın aktarları, bazı doktorlar bile “Zeytinyağlı kudret narı kullan.” derler. Çünkü mide konusunda yadsınamayacak derecede mükemmel bir iyileştirici. Aynı şekilde bağırsak rahatsızlıklarına da çok iyi geliyor.

Kudret narı; ülser, gastrit, kolit, reflü, kabızlık, hazımsızlık gibi hastalıkların iyileşmesinde birebir. Etkisi uzun sürsün istiyorsanız 40 gün kullanın. Öyle “2 kaşık aldım yeter, daha yemem ben bunu” demeyin yani. Tamam, biliyoruz; yağlı bir şeyler yemek kolay değil. Ama işin ucunda sağlığımız söz konusu.

2. Kanseri önlüyor, gerçekten önlüyor. Kanıtlarımızla konuşuyoruz!

“Her şey de kanser yapıyor, her şey de kanseri önlüyor; bu nedir kardeşim!” demeyin. Gerçekten mucize niteliğinde bir besinden bahsediyoruz burada. Amerika’da Kanser Araştırmaları Derneği’nin yayınladığı “Canser Research” dergisinde yayımlanan bir makalede; kudret narının kanser hücrelerinin yayılmasını, gelişmesini, büyümesini önlediği yazıyor.
Patoloji Profesörü Ratna B. Ray de, ileride meme kanserinin tekrarlamasını önlemek için gıdalara katılabileceğini söylüyor. Siz şimdiden yemeye başlayın; en güzel önlem, hastalık gelmeden önce alınandır nasıl olsa.

3. O biiir tümör kalkanı!

Kudret narında antibiyotik etkisi var ve tümörün büyümesini engelliyor.

4. Helikoptere veda! Yok ya, helikobak mıydı neydi?
helikobakteri

Halk içinde ismi “helikopter”e yakınlığıyla bilinip öyle telaffuz edilen, midede bulunan ve asıl ismi “Helicobacter Pylori” olan bakterinin üremesini engeller. Mide ve bağırsak enfeksiyonlarına da birebir.

5. HIV’in belalısı

Son zamanlarda yapılan test tüpü çalışmalarında ortaya çıkmış ki; AIDS’in virüsü HIV’in de ilerlemesini engelliyor.

6. Yara bere bırakmaz, merhem bu merhem!

Vajina yaraları, dışarıdan görülmez de; içeride tam bir baş belasıdır. Her kadının korkulu rüyasıdır. Zeytinyağında bekletilmiş kudret narı, bu yaralara çok iyi geliyor. Sadece kapalı yerlerinizde bulunan yaralara değil elbet. Hücre yenileyici özelliği sayesinde, açık yaralarınız için de tam bir süper kahraman.

7. Bağışıklık sisteminin kapısını iyice kilitler. 

Hastalıklar kolaysa girsin bakalım içeri.
İçerisinde E vitamini ve protein çokça bulunduğundan, bağışıklık sistemini güçlendiriyor ve dışarıdan gelen “beklenmedik misafirler”e, “Sen dur bakalım orada!” diyor.

8. İltihap kurutmada Usain Bolt’la yarışır

Yaşayan bilir, yaşamayan da çevresinden duyduysa bilir ki; parmak ve tırnak çevresindeki iltihaplanma (dolama) berbat bir şeydir. Her şeyden öte çok zor iyileşir. İşte bu tarz zor iyileşen yaralarda, o bölgeye (örneğin, dolama rahatsızlığında parmağa) zeytinyağlı kudret narını sürüp bekletin, iltihap tamamen kurur.

9. Karaciğerin Kankası

Bir insanın yaşaması için en önemli organlardan biri olan karaciğer, görevlerinden birini bile yapmasa yerle bir olmamız an meselesi. İşte kudret narı, bu önemli organımızın da can ciğer dostu.

10. Yaz sıcaklarının dostu, cilt hastalıklarının düşmanı

Kudret narı; egzama, çıban ve sedef gibi cilt hastalıklarının tedavisinde de yarar sağlar. Elbette bununla da bitmiyor. Yaz sıcaklarında da bizi yalnız bırakmıyor pek muhterem kudret narı. Güneş yanıklarına iyi geliyor, güneşin zararlı ışınlarından koruyor. Bunlar da yetmezmiş gibi, bronzluk sağlayan yağı sayesinde de kesemize de bereket sağlıyor.

11. Çözümü yok mu dediniz? Kudret narı is here!

Çözümü yok denilen “Epidermolysis Bullosa” (EB) hastalığına bile şifa olması, “mucize bitki” adını nasıl da hak ettiğini göstermiyor mu?

12. Romatizma ve varis ağrınız mı vardı? Tamam, telaşa gerek yok

Kudret narını bacaklarınıza sürüp sararak tüm gece beklettiğiniz takdirde, sizi varis ağrılarınızdan kurtarır. Romatizmayı da çokça duymuşsunuzdur; i-na-nıl-maz ağrı yapar, hareket güçlüğüne sebep olur. Özellikle nemli ve soğuk havalarda hiç dayanılmaz bir hâl alır. Size güzel bir haberimiz var; varislerdeki yöntem, romatizma ağrıları için de geçerli.

Hadi bir şişe kudret narı ve bir bez alıp anneannenizin yanına gidin. Hep öpücükle geçmiyor ağrılar, azıcık da alternatif tıp yardımcı olsun size.

13. Guatr’da “kalıcı” iyileşme sağlar

Boynun önünde bulunan tiroid bezinin büyümesiyle boğaz şişiren ve hastalarına büyük sıkıntılar yaşatan guatrın da ilacı kudret narı. Hem de öyle geçirip bırakmıyor, silip süpürüyor. Tam bir bahar temizliği.

14. “Basurun mu var kuzum? Ayy…”

Kudret narı genel olarak şişliklerin inmesine yardımcıdır. “Basur” denilen o bela hastalığa da iyi gelir.

Uyarılar!

Faydalarını anlattıktan sonra uyarılarımızı da yapmadan geçmek istemedik:
– Hamile kadınlarda düşük ve kanama ihtimaline karşı kullanılmamalı.
– Tohumları, “aşırı” tüketildiğinde ateş, baş ağrısı ve kusma yapar.
– Şekeri ani olarak düşürebilir; insülin kullanan hastalar dikkatli olmalı.
– Kısırlık tedavisi görenlerin yumurtalarının erken çatlamasına neden olabilir. Bu yüzden doktorla görüşülmeden kullanılmamalı.
– “Çok fazla” kullanım karaciğere zarar verebilir.
– Hastalığınız ne olursa olsun, alternatif tıpla tedavisini destekleseniz de, her zaman bir doktora görünmelisiniz.

Doğal mucizeler her yanımızda. Ama aşırı kullanıma, aldığımız ürünlerin doğallığını sorgulamaya da dikkat edelim.

Sağlıklı günler.....

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

saygıdan uzaklaşmayalım lütfen

son haberler

Post Top Ad