FOTOĞRAFLI MUM YAPIMI - özeldersci

son haberler


Post Top Ad

5 Nisan 2017 Çarşamba

FOTOĞRAFLI MUM YAPIMI


Fotoğraflı mum yaparak hem kolay hem de çok şık bir projeye imza atabilirsiniz.

Hem eğlendiren, hen faydalı ürünler ile evinizi güzelleştiren, zaman zaman hayatınızı kolaylaştıran kendin yap projeleri devam ediyor.

SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

Yöntem gayet basit, malzemeler de oldukça makul ve uygulaması kolay. Gerekli malzemeler ise şöyle:
1 adet silindir mum

1 adet pelür kağıdı

1 adet mum kağıt

1 adet a4 kağıt

1 adet fotoğraf

Yazıcı

Şeffaf bant

Makas

Saç kurutma makinesiPelür kağıdını A4’ten biraz daha küçük olacak şekilde kesin ve parlak yüzü size bakacak şekilde A4 kağıdının üzerine yerleştirin.
Bu şekilde yazıcıya yerleştirerek fotoğrafınızın çıktısını alın ve fazlalıkları makasla kesin.
Pelür kağıdına bastığınız fotoğrafı silindir mumum üzerine yerleştirin. Üzerini mumlu (parafinli) kağıtla sıkıca kaplayın. Fotoğrafın sabitliğinden emin olun aksi takdirde beklediğiniz sonucu alamayabilirsiniz.
Saç kurutma makinesini sıcak ayara getirip fotoğraf üzerine ısı uygulayın. Fotoğraf yavaşça muma nüfuz edecektir. Bu işlem esnasında ellerinizi korumak için eldiven giyebilirsiniz.
Parafinli kağıdı yavaşça kaldırın ve resimli mum yapımı böylece tamamlanmış olur. Gayet pratik bir şekilde el yapımı anneler günü hediyesi yapmış olduk. Başka projelerde görüşmek üzere!
1 yorum:

  1. Merhaba sitemizde mum yapımında kullanım yapabileceğiniz ürünlerin linki yer almaktadır. Saygılarımla https://magaza.hammaddeler.com/kategori/mum-malzemeleri

    YanıtlaSil

saygıdan uzaklaşmayalım lütfen

son haberler

Post Top Ad