İnternetten Online Özel Ders - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

30 Ağustos 2017 Çarşamba

İnternetten Online Özel Ders

 
Devir değişti artık pek çok şey eskisine oranla daha rahat, evinizin rahatlığında olabiliyor.

Özel ders için de bu durum aynen geçerli. Yardımcı yazılımlar sayesinde sesli ve görünlü iletişim kurmak ve online whiteboard siteleri veya yazılımları ile tahtada ders işlercesine eşzamanlı ders yapmak mümkün.

Bu yardımcı yazılımlarla mesafeler ortadan kalkıyor, öğretmen anlatımını yapabiliyor, öğrenci anlamadığı yeri anında öğretmen anlatırken sorabiliyor, hem öğretmen hem öğrenci tahtaya el ile yazabiliyor, tahtaya resim ekleyebiliyor.


Sorularla durumu biraz daha açmaya çalışalım;

  • Öğrenci takıldığı soruyu nasıl sorabilir ?
a. tahtaya yazarak; okuldaki tahtaya yazmak gibi tahtaya öğretmenin o an anlattığı ile ilgili veya herhangibirşeyi yazarak ve sesli anında sorabilir, el ile yazma işlemini mouse hareketleri ile yapabildiği gibi çok daha etkin bir şekilde  adeta "el ile yazarcasına" yapmak için "grafik tablet" kullanımını kesinlikle öneriyoruz, 120 lira civarlarında fiyatlarla başlayan bu alet ile dersler çok daha etkin ve kaliteli işlenmektedir.


b. resim yükleyerek; öğrenci okulda işlediği bir soruya veya kitapta karşılaştığı bir soruya takılmış olabilir, artık hemen herkeste olan bir dijital kamera ile (birçok telefonda da bu kameralar entegre olarak mevcut) sorunun fotoğrafını çekerek veya scanner ile taratarak jpg formatında resme cevirip bilgisayarına yükler ve yardımcı yazılımlardaki özellikler ile öğretmen ile ortak kullanılan beyaz tahtaya bunu yükleyebilir, öğretmen de soruyu okuldaki tahtada soru çözer gibi çözebilir.

  • Yüksek bağlantı hızı gerekir mi?
Hayır, internette en çok bağlantı götüren görüntülü iletişimdir ama burada kamera ile görüntülü iletişim değil,sözkonusu olan ortak kullanılan bir yazılım sayesinde paylaşılan bir beyaz tahtadır, denemelerimizde en düşük adsl bağlantıda bile oldukça iyi sonuçlar elde ettik ve sorunla karşılaşmadık. Ama bağlantının dial-up değil adsl veya fiber olması zorunludur.

  • Ders için ek bir araç gerekli midir?
Tahtaya mouse ile çizmek zordur ama imkansız değildir, ancak "grafik tablet" diye isimlendirdiğimiz ve bilgisayar ekranına el ile yazı yazma becerisi kazandıran bir araçla, dersleri online işlemek çok daha keyifli hale gelecektir. Bu araç ile mousea göre çok daha hassas bir şekilde tebeşirle yazmak gibi tahtaya yazı yazılabilecektir. Ders için yeterli olan modelleri 120 lira civarındadır, bizden ders alan öğrencilerimize model seçimi ve kullanımı konusunda yardımcı olmaktayız.

  • Online ders ücreti ne kadar?
Ders süresi 70 dk dır. 70 dk ücreti 100 liradır, gerekli durumlarda ücretsiz 15 dk ya kadar uzatılabilir.  

  • Sistemi kullanmak zor mu?
Hayır tam tersi çok kolay, ilköğretim 4. sınıftan lise son öğrencilerine kadar, öğrenciler sistemi birkaç dk da öğrenebilmektedirler. Sistemin kullanımı okulda tahta kullanımından bile daha kolaydır.
Online özel ders iletişim için;

Bora Arslantürk

Post Top Ad