PUBG Adeta Uçuyor ! - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

17 Eylül 2017 Pazar

PUBG Adeta Uçuyor !


Tüm Dünya'da milyonlarca kişinin oynadığı Player Unknowns Battlegrounds oyunu, birinci sıradaki DOTA'yı geçerek, eş zamanlı olarak en çok kişinin oynadığı oyun oldu!

Ne diyelim bu oyun çıktığından beri kendi türünde çok ciddi rakipleri  olmasına ve çok daha sonradan piyasa çıkmasına rağmen önce kendi türüne fark attı şimdi de global olarak birinciliğe yerleşti.


PlayerUnknown's Battlegrounds'ın (PUBG) son dönemlerin epeyce başarılı oyunlarından biri olduğunu söyleyebiliriz. 

PUBG ve oyunu geliştiren stüdyonun ise bunu bize kanıtlamak için bir şey yapması gerekmiyor, zaten oyun her geçtiğimiz gün yeni bir başarıya veya rekora imza atıyor. Geçtiğimiz günle beraber ise PUBG eş zamanlı oynanma rekourunun sahibi oldu. 


PUBG daha öncede anlık oyuncu sayısında DOTA 2'yi geçmişti ancak bu sefer tüm zamanların rekorunu uzun bir süre elinde tutacağa benziyor 

16 Eylül 2017 tarihinde 1,348,374 kişinin eş zamanlı oynanmasıyla PUBG, Steam'de en fazla eş zamanlı oynanmış olan DOTA 2'nin Mart 2016'da 1,291,328 oyuncunun eş zamanlı olarak oynamasıyla kazandığı tahtını elinden almayı başarıyor. 

70 liralık erken-erişim bir oyunun bu kadar kısa zamanda DOTA 2 gibi hem final sürümüne ulaşmış hem de ücretsiz online oyunu bu konuda yıkıp geçmesi de gerçekten PUBG'yi oyuncuların ne kadar çok sevdiğini gösteriyor. 


Eş zamanlı oyuncu dataları ise Steam Charts isimli uygulama aracılığıyla alınıyor. 

Oldukça detaylı veriler sağlayan Steam Charts'ı siz de Steam'deki oyunların sıralamalarına, indirmelerine ve satın alınmaları gibi bilgilere ulaşmak için kullanabilirsiniz. 


Post Top Ad