Gta Vice City Davalık Oldu ! - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

4 Ağustos 2017 Cuma

Gta Vice City Davalık Oldu !


GTA Vice City üzerinden çok uzun bir zaman geçmiş olabilir ama yapımın etkileri sürmeye devam ediyor. Rockstar, ünlü oyunun çıkışından 15 yıl sonra absürt bir dava yemiş durumda!

15 yıllık GTA: Vice City davalık oldu!
GTA davalarına artık alıştık. Bunca yıl boyunca sayısız ayağa basan Rockstar, hayranların yanı sıra birçok düşman da edindi. 

Bu düşmanlardan biriyse hedef olarak 15 yıllık GTA: Vice City'yi gözüne kestirdi.
GTA için ikinci Lindsay Lohan krizi
GTA 5 ilk kez piyasaya sürüldüğünde hatırlarsanız Lindsay Lohan, Rockstar'a büyük bir dava açmıştı. 

Bu dava uzun süre gündemde kalırken, şimdi de Youree Dell Harris'in uzunca bir süre Amerikan televizyonlarında canlandırdığı Miss Cleo için yeni bir dava yedi.


Youree Dell Harris geçtiğimiz yıl hayatını kaybetmiş olsa da onun karakteri olan Miss Cleo'nun haklarını elinde bulunduran şirket, Rockstar'ı izinsiz karakter kullanımından dolayı dava etti.

Hakların sahibi Psychic Readers Network, Miss Cleo'nun tanıtımı için 100 milyon dolardan fazlasını harcadığını ifade ederken, Rockstar'ın hiçbir ücret ödemeden karakter üzerinden milyonlar kazandığını savundu.

Evet, gerçekten de Rockstar zamanında Miss Cleo karakterini Auntie Polet ismiyle GTA: Vice City'de kullanmış. 

Buradaki sıkıntılı durum, oyunun üzerinden 15 yıl geçmiş olması. Rockstar adına TMZ'ye konuşan şirketin basın sözcüsü davayı saçmalık olarak nitelendiriyor.

"Bu iddia baştan sona değersiz ve tamamen gülünç. Kendimizi bu gülünç iddia karşısında güçlü bir şekilde savunacağız" diyen basın sözcüsü de durumun ne kadar absürt olduğuna işaret ediyor.

Psychic Readers Network'ün geçmişte yolsuzluk ve vergi kaçırma suçlarından cezaya çarptırıldığını düşününce bu davanın ne yöne gideceğini tahmin etmek de zor değil aslında.

Post Top Ad