Game Of Thrones Sızdırıldı ! - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

2 Ağustos 2017 Çarşamba

Game Of Thrones Sızdırıldı !


HBO'nun gizli kalabilmesi adına aklımıza gelebilecek hemen her şeyi yaptığı Game of Thrones, bir kişinin HBO sunucularını hacklemesi sonucu sızdırıldı bile.

Bende bir Game of Thrones izleyicisi olarak şunu söyleyebilirim ki böyle Dünya çapında izleyici kitlesine sahip popüler dizilerin daha sıkı güvenlik önlemleri almaları gerektiği kuşkusuz bir gerçek yoksa öyle ya da böyle internetten spoiler alıyoruz ve izlediğini bilerek izlemek zorunda kalınıyor ve bu da hem izleyicilerin diziyi izlemeyi bırakmasına neden heme Dizinin popülerliğini ve gelirlerinin ciddi kaybına neden olur.


HBO hacklendi, Game of Thrones sızdırıldı!
HBO kanalı tüm dizilerine dikkat ediyor olsa da, Game of Thrones'un sızdırılmaması için elinden geleni ardına koymuyor. 

Tabii her sezon öncesi artık alıştığımız şekilde dizinin yeni bölümlerinin senaryoları sızdırılıyor ama bugün bambaşka bir olay yaşandı.

Game of Thrones'un yeni bölümü sızdırıldı mı?
HBO tarafından yapılan resmi açıklamaya göre sunucular bir kişi tarafından hacklendi ve Ballers ile Room 104 adlı dizilerin yeni bölümleri internete yüklendi. 

Game of Thrones da bu olaydan nasibini aldı ve yedinci sezon dördüncü bölümün senaryosu internette dolaşmaya başladı bile.


Her ne kadar birkaç sezon önce yaşanan ilk dört bölümlük sızıntı kadar ağır bir durum olmasa da işlerin ne noktaya varabileceği henüz belli değil. Çünkü sunuculara girmeyi başaran kişinin sunuculardan neleri kopyaladığı henüz bilinmiyor. Fakat bilinen şey, HBO'nun sunucularından yaklaşık 1.5 TB'lık dosyanın çalınmış olduğu.

Tabii Game of Thrones'un yeni bölümlerinin kopyalanmış olması durumunda şu anda bütün torrent sitelerinde yer alacağını düşünecek olursak, muhtemelen yeni bölümleri sorun yaşamadan haftalık olarak izlemeye devam edebileceğiz gibi görünüyor. Yine de sızıntıların yavaş yavaş gerçekleştirileceğini açıklayan hacker yüzünden şüphelendiğimizi de söylememiz gerekiyor.

Bu arada sezon başlamadan önce yedinci sezonun tüm bölümlerinin önemli noktalarının sızdırıldığını da hatırlatalım. Yani yaşanan bu yeni sızıntı çok da bir anlam ifade etmiyor denebilir.

Post Top Ad