Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Aracının Özellikleri ! - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

23 Ağustos 2017 Çarşamba

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Aracının Özellikleri !



Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın makam aracı bildiğiniz gibi diğer milletvekili ve makam araçlarından çok daha teknolojik ve sağlam.

Bildiğiniz gibi böyle yüksek konumdaki insanların koruması için böyle teknolojiler kullanılmakta.

İşte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın makam aracının özellikleri.


Özellikle olası saldırılara karşı üstün koruma teknolojisine sahip olan Mercedes S600 marka makam aracının sahip olduğu özelliklere sırasıyla bir bakalım.




Maliyeti 1 milyon TL



Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın makam aracı 1 milyon TL masrafla tekrar restore edildi.


Göz yaşartıcı far



Aracın farlarının hemen yanında göz yaşartıcı gaz bulunuyor. Kaçış kabiliyetinin arttırılması için farlar, standardından çok daha uzun yanabiliyor.

Delinmeyen lastikler



Aracın tekerlekleri, delinme ve patlamaya karşı dayanıklı. Fakat olası bir delinme durumunda dahi çelik jantlar devreye girerek aracın yine de  hareket etmesini sağlıyor.

Camlar kurşun geçirmez



S600 modellerinden farklı olarak daha uzun olan Erdoğan’ın makam aracı, kurşun geçirmez ve türlü patlayıcılara karşı korunma özelliklerine sahip. Olası kimyasal saldırılara önlem olarak araç havayı hiçbir şekilde geçirmiyor.

Titanyum ve çelikle güçlendirilen gövde



Mercedes S600’ün kasası titanyum alaşımından yapılma. Ayrıca kapıları da 13 cm’lik çelikle güçlendirilmiş. Yani araç için hem kurşun hem de ağır silahları geçirmeyen bir canavar tanımını yapabiliriz.
Göktürk-1 uydusuna bağlı



Aracın içerisinde bulunan telefon, direkt olarak Göktürk-1 uydusuna bağlı. Bu sayede yaşanacak bir tehlike anında Erdoğan ve korumaları, istediği kurumla irtibat sağlayabiliyor.


Post Top Ad