Bill Gates Gelecekteki En İlgi Görecek Meslekleri Söyledi ! - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

9 Ağustos 2017 Çarşamba

Bill Gates Gelecekteki En İlgi Görecek Meslekleri Söyledi !


Gelecekte hangi alanda bir meslek seçmeniz gerektiği konusunda bir türlü karar veremiyorsanız Bill Gates size bir yön gösterebilir.

Meslek insanın aldığı okul eğitiminden sonra hayatı boyunca bulanacağı ortamı yapacağı etkilişimleri ve yaşayacağı maddiyatın belirleyicisidir.

Bu yüzden doğru karar vermeli bu etkenleri ve sevdiğimiz uğraşları göz önünde bulundurarak bize uygun olan mesleği belirlemeliyiz.

İş dünyası açısından en fazla kullanılan sosyal medya platformu olan LinkedIn'in yöneticisi Daniel Roth, geçtiğimiz günlerde Microsoft'un kurucusu ve teknoloji sektörünün en önemli isimlerinden biri olan Bill Gates ile bir röportaj gerçekleştirmiş.Temiz enerji üretimi adına yeni yöntemler geliştirme ve iklim değişikliği ile mücadele etme hedefi ile 1 milyar dolarlık bir fonun başına geçeceği açıklayan ve son zamanlarda özellikle bu konu üzerinde yoğunlaşan Gates, Amazon CEO'su Jeff Bezos, Alibaba kurucusu Jack Ma gibi ünlü yatırımcıları da yanına almış ve toplam varlıkları 170 milyar doları bulan üyelerden oluşan bir vakıf da kurmuştu.

Röportajında hem bu konulardan bahseden, hem de Donalp Trump'ın başkanlığı ile ilgili görüşlerini açıklayan Gates, gelecekte en fazla talep görecek meslekleri de tahminleri doğrultusunda Roth'a belirtmiş.“Mutlaka kod yazmanız gerekmiyor fakat mühendislerin neler yapabildiklerini ve ne yapamayacaklarını anlamanız gerekiyor” diyen Gates'e göre gelecekte kariyer yapacak kişiler için en önemli çalışma alanları fen bilimleri, matematik ve ekonomi imiş. 

Gates bu çalışma alanlarını neden ön plana çıkardığı konusunda detaylı bir bilgi vermiş değil fakat ona göre bu alanlarda yetkin olan kişiler, gelecekte tüm kurumlar için de değişimin tetikleyicisi olacak. 

webtekno

Post Top Ad