Daha Kaliteli Bir Fotoğraf Deneyimi İçin Yapmanız Gerekenler - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

21 Ağustos 2017 Pazartesi

Daha Kaliteli Bir Fotoğraf Deneyimi İçin Yapmanız Gerekenler


Akıllı telefonlarınız ile daha iyi fotoğraf çekmeniz mümkün.

Yüksek donanım özelliklerine sahip olmasa da bir akıllı telefonunuz varsa eğer, bu 5 bilgiyi kullanarak çektiğiniz fotoğrafı daha da profesyonelleştirebilirsiniz.

Bu bağlamda artık güzel fotoğraflar edinebilmek için profesyonel fotoğrafçı olmamıza gerek kalmadı.
Hemen hepimiz akıllı telefon kullanıyoruz ve aşağı yukarı hepsinin hem önünde hem de arkasında birer kamera bulunuyor. Dolayısıyla istediğimiz zaman, istediğimiz yerde fotoğraf çekebilme lüksüne sahibiz.

Kameranın tuşuna bir kere dokunmak yeterli olsa da size önereceğimiz bu 5 adımı kullanarak fotoğraflarınızı daha güzel hale getirebilirsiniz. Şimdi sırayla uygulamanız gereken adımlara geçelim:Flaş kapalı olsun
Telefonunuzun flaşı açık olduğunda, fotoğrafta renk patlaması oluşur. Bunun önüne geçmek için eğer bulunduğunuz ortam zifiri karanlık değilse flaşınız daima kapalı kalsın.Duruma göre telefonu dikey ya da yatay tutun
Telefonunuzu portre çekecekseniz dikey, manzara fotoğrafı çekecekseniz yatay durumda olmasına özen gösterin. Kılavuz çizgisini kullanın
Telefonunuzun kamera ayarlarından Kılavuz Çizgisi’ni aktif ederek (yatay ya da dikey) fotoğrafı orantılı bir şekilde çekebilirsiniz.
Farklı perspektifler deneyin
Einstein’ın ünlü ‘Aynı şeyleri yaparak farklı sonuçlar beklemek ahmaklıktır’ sözü, aslında burada söyleyeceğimiz şeylerin tam olarak bir özeti. 
Fotoğrafçılığın temel ilkelerinden bir tanesi deneme - yanılma yöntemleridir. Sürekli farklı açılar deneyin ve kendi zevkinize uygun açıyı bulmaya çalışın.
ISO’yu düşürün
Düşük seviyede tutacağınız ISO, fotoğraflardaki parazitlenmenin önüne geçecektir.
etiketler:Daha Kaliteli Bir Fotoğraf Deneyimi İçin Yapmanız Gerekenler.

Post Top Ad