Ölümden Sonra Hayat Devam Ediyor mu Sorusuna Bilimden Cevap - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

18 Eylül 2017 Pazartesi

Ölümden Sonra Hayat Devam Ediyor mu Sorusuna Bilimden Cevap


Hepimizin bilmek istediği ama sır olarak kalan ölümden sonra ne olduğu sorusuna bilimsel cevap.

Bilimsel yaklaşımdan ziyade inanç sistemlerinin cevap verdiği bu duruma artık bilimsel yorumlar ve çalışmalar da ekleniyor.

Kimbilir? Belki de bir süre sonra ne olduğu tam ve bilimsel olarak açıklanabilir.

SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

Ölümden sonra ne olduğu, hepimizin bilmek istediği ama sır olarak kalan bir durum. Yaşayan en önemli üç bilim insanından bir tanesi olan Dr. Robert Lanza’nın bu konuyla ilgili bilimsel bir cevabı var.
Ölümle ilgili sorulan sorulara genellikle dini temeller üzerinde cevaplar verilir. Peki bilimin bu konudaki fikri ne? Dünyanın en önemli bilim insanlarından bir tanesi olan kök hücre araştırmacısı Dr. Robert Lanza, kuantum teorisi üzerinde yaptığı araştırmalar sonucu bir cevaba erişmiş.

Lanza’ya göre ölümden sonra bilincimiz kaybolmuyor, yalnızca başka bir evrene transfer oluyor. Bedensel olarak ölümün bir son olmadığını söyleyen Lanza, ölümün algının bir parçası olduğunu ve farkındalığımızın yarattığı bir ilizyon olduğunu söylüyor. Yani ölümle hayat son bulmuyor, başka bir boyutta sonsuza dek devam ediyor.

Enerjinin asla yok olmadığı gerçeğinden yola çıkarak bizi biz yapan en önemli ögenin enerji olduğunu söyleyen Lanza, bilincimizin ölümden sonra da varlığını sürdürmeye devam ettiğini belirtiyor.Post Top Ad