Apple Yine Acımıyor ! - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

17 Eylül 2017 Pazar

Apple Yine Acımıyor !


Yeni iPhone modelleri geçtiğimiz günlerde tanıtılmıştı. 

Hızlı şarj özelliğini desteklediği belirtilen yeni iPhone'ları hızlı şarj etmek için çeşitli aksesuarlar almamız gerekecek.

Hemde çok ucuz bir fiyata! sadece şarj aleti fiyatına başka bir telefon alabilirsiniz ama olsun !

Apple çok iyi ve harika ! Telefonları da çok ucuz !
Adamlar en azından buradan para kazansın di mi ?


Yeni iPhone modellerinin bataryaları 30 dakika içerisinde yüzde elli seviyesinde şarj olabiliyor. Ancak kutuların içinden çıkan adaptörler hızlı şarj özelliğini desteklemiyor. 

Apple'ın ek ücret konusunda bir çok kişiyi yanıltmadığı görülüyor. Hızlı şarj için Apple'ın kendi websitesinde yayınladığı bazı talimatları uygulamak gerekiyor. 

Testler Apple tarafından Ağustos 2017’de ön üretim iPhone X üniteleri, yazılımları ve Apple USB-C Güç Adaptörü aksesuarları (29 W Model A1540, 61 W Model A1718 ve 87 W Model A1719) kullanılarak gerçekleştirilmiştir. 

Hızlı şarj testi, pili bitmiş iPhone üniteleri kullanılarak gerçekleştirilmiştir. Şarj süresi, çevresel etkenlere göre değişir; gerçek sonuçlar farklılık gösterir.

Talimatlardan anladığımızın sonucunda, iPhone'ları hızlı şarj etmek istiyorsak, 29 W Model A1540, 61 W Model A1718 yada 87 W Model A1719 değerlerine sahip bir Macbook şarj aleti kullanmalıyız. 

Hızlı şarja olanak sağlayacak olan en uygun fiyatlı şarj aleti 29 W Model A1540 olacaktır. 


Ayrıca 29W şarj aletini iPhone'a bağlamak için Type-C girişini Lightning girişine çevirecek bir adaptöre ihtiyaç duyacağız. 

Bu adaptörün fiyatı ise 89 Türk Lirası olarak belirlenmiş. iPhone'u hızlı şarj etmek için toplamda 430TL ücret ödemeniz gerekmekte. 

Apple bu konuda rakiplerine karşı geride çünkü en büyük rakibi olan Samsung ve bir çok firma yıllardır hızlı şarj adaptörlerini kutu içeriklerine dahil ediyorlar.

Post Top Ad