Tam 5 Milyar İnsan - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

1 Ağustos 2017 Salı

Tam 5 Milyar İnsan


Android işletim sisteminin uygulama mağazası Google Play Store'un istatistikleri yayımlandı ve görünüşe göre Google Play Services, 5 milyar indirme barajını aşan ilk uygulama oldu.

Lafa kolay bir insanı bir yazılım geliştirip 5 Milyar insana ulaştırması bunlar kolay şeyler hepsi çalışmaya bağlı hayatın bazı yerlerinde şans yer alsa da başarının tek yolu kazanana kadar denemektir.
Çünkü pes etmeyen birinin asla yenemezsin.Google Play Services 5 milyar barajını aştı!
Çin dışında satılan tüm Android akıllı telefonlarda otomatik olarak yüklü halde gelen Google Play Services uygulaması, toplamda 5 milyar kişi tarafından cihazlarına kurularak bu alanda bir ilk olmayı başardı.


Hangi cihazlar bu sayıya dahil?
Tam anlamıyla bir uygulama sayılmasa da içerisinde rehber yedekleme veya lokasyon algılama gibi özellikleri içerisinde barındıran Google Play Services'ın eriştiği bu sayıya şu anda kullanımda olmayan birçok Android cihazın da dahil olduğunu belirtelim.

Fakat aynı şekilde yüksek miktarda Android cihazın da bu istatistiklere dahil edilmemiş durumda olduğunun da altını çizmemiz gerekiyor. 

Yine de her ne açıdan bakarsanız bakın, Google Play Services'ın bu başarısı gerçekten etkileyici.

Zaten Google'ın özellikle eski cihazlardaki güncellemeler için Play Services'ın hayati bir önem taşıdığını unutmamak gerek. 

Çünkü Play Services özellikle eski Android cihazlarda birçok güncellemenin kolaylıkla yapılabilmesine ve yeni uygulamaların da hızlıca yüklenebilmesine olanak tanıyor.

Post Top Ad