SoundCloud İçin Yolun Sonu ! - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

2 Ağustos 2017 Çarşamba

SoundCloud İçin Yolun Sonu !


Amatör müzisyenlerin göz bebeği SoundCloud ne yazık ki rekabet ile baş edemediği için satılmanın eşiğine geldi.

Ne kadar güzel parasız ücretsiz çoğu kişinin gözdesi olsa da insanlar para ödeyerek ve ya aynı kaliteyi daha fazla para ödeyerek sahip olduklarında kalitenin değişitiği algısında çıkana kadar böyle bedava ve kalitli platformlar yok olmaya mahkum durumda.



Zaten uzun zamandır zor günler geçiren şirket işten çıkarmalar ve ekonomik zorluklarla uğraşıyordu. Yakın zamanda yapılan duyuruda şirket, hisselerin satışı için yapılan görüşmelerde son aşamaya gelmek üzere. 





Amatör sanatçıların sesini duyurması için büyük bir fırsat olan SoundCloud, amatör sanatçılara verdiği önemden dolayı rakipleri kadar geniş bir portföy oluşturamayınca zor günler de gecikmedi. 

Geçtiğimiz günlerde 173 kişinin işine son veren şirketin yaptığı bu hamle de yaşadığı sıkıntıların içinden çıkması için yeterli olmamıştı. 


Kısa zaman önce Spotify tarafından 1 milyar dolar teklif edilen, Google tarafından da 500 milyon dolar ile pazarlığa başlayan SoundCloud, bunlar hariç iki yatırım şirketiyle görüşmelere başladı. 

Kısa zaman içinde satışı gerçekleşecek gibi görünen SoundCloud'un hangi yatırımcıya hangi fiyattan satılacağı konusunda da merak artıyor.

Post Top Ad