Satılan Tüm İphonelar ! - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

3 Ağustos 2017 Perşembe

Satılan Tüm İphonelar !


Apple CEO'su Tim Cook bugün yayınlamış olduğu üçüncü çeyrek raporu ile birlikte 2007'den bu yana kadar kaç iPhone sattığını açıkladı. 

Apple her geçen gün büyümeye devam ediyor!

Büyümenin katlanarak gittiğini unutmassak hem mevcut sayı artıyor hem oran hemde sayı arttığından artan oranın etkisi fazla oluyor yani(Bir günlük kar tüm sülalemize yeter.)bayağı fazla.Bugüne kadar kaç adet iPhone satıldı?
Apple, 2017'nin üçüncü çeyreğine ait sonuçlarını açıkladı. Ayrıca bugün paylaşılan raporlar ile bu zamana kadar satılan iPhone sayısını da kullanıcıları ile paylaştı.
Apple bu zaman kadar ne kadar iPhone sattığını açıkladı!
Tim Cook tarafından paylaşılan üçüncü çeyrek mali raporlara göre Apple, 2007 yılından bu yana 1.2 milyar kümülatif iPhone sattığını gün yüzüne çıkarttı.

Her geçen artan satış rakamları ile yoluna devam eden Teknoloji devi, 1 milyarıncı iPhone'nunu Temmuz 2016 yılında sattığını belirtti.

Ayrıca geçtiğimiz yıl 200 milyon daha iPhone satan Apple, üçüncü çeyrekte sattığı 41 milyon adet iPhone ile dikkatleri üzerine çekerken, bu satıştan 24,8 milyar dolardan fazla gelirin elde edildiğinin de altı çizildi.


Tim Cook'a göre iPhone 7 Plus satışları geçen yılki iPhone 6s Plus'a göre dramatik bir şekilde yükseldiğini belirtti. 

Çift arka kamerası ile oldukça ilgi odağı olduğunu belirten Cook, ayrıca iPhone 7'nin de iPhone 6s'i oldukça geride bıraktığını da açıkladı.

Ek olarak ise iPhone 7'nin ve iPhone 7 Plus'ın güçlü bir basamak olduğunu vurgulayan Tim Cook, yeni amiral gemisiyle de ciddi bir yükselişin yaşanılacağını vurgusunu açıklamasına ekledi.

Apple, 2007 yılında piyasaya sürdüğü her iPhone modeline ciddi yenilikler yapılmasından dolayı kullanıcıların oldukça ilgi odakları haline geldikleri belirten Tim Cook, uçtan uca OLED ekrana sahip ve Touch ID'nin bulunmayacağı iPhone 8'le de aynı başarının rahatlıkla yakalanacağını paylaşmış olduğu raporunda ön plana çıkarttığını da görmekteyiz.

Post Top Ad