Kandilli'den korkutan deprem uyarısı - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

17 Ağustos 2017 Perşembe

Kandilli'den korkutan deprem uyarısı


Marmara ile ilgili en yetkili ağızdan korkunç uyarı!

17 Ağustos depreminin yıldönümünde konuşan Kandilli Rasathanesi Müdürü Haluk Özener, Marmara depremi ile ilgili korkutan gerçeği açıkladı. Bir tarih veremediklerini söyleyen Özener, depremin şiddetinin 7'nin üzerinde olacağını açıkladı.


Boğaziçi  Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, "Bütün bilim insanları şunu kabul etmiş durumda; Marmara'da yakın gelecekte 7'nin üzerinde bir deprem olacağı açık"dedi. Boğaziçi  Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü, 17 Ağustos depreminin 18. yıldönümünde basın toplantısı düzenledi.

"MARMARA'DA 7'NİN ÜZERİNDE DEPREM OLACAK"

Kandilli Rasathanesinde düzenlenen toplantıda konuşan Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener,  “Bütün bilim insanları şunu kabul etmiş durumda; Marmara'da yakın gelecekte 7'nin üzerinde bir deprem olacağı açık. Tarih veremiyoruz ama bu tek parçalı bir kırık olabilir, iki parçalı bir kırım olabilir Marmara'da bir deprem olacağı gerçeğini değiştirmez. Depremleri nerede ve yaklaşık ne büyüklükte olacağını biliyoruz ama hiçbir zaman maalesef bugünkü teknolojiyle zaman verme şansımız yok" dedi.

"21 TEMMUZDAN BU YANA 8 BİN DEPREM"

Özener, ayrıca Bodrum'da yaşanan deprem hareketliliği ile ilgili bilgi vererek, “21 Temmuz'dan bu yana 8 bin adet deprem kaydettik" dedi. Özener, bölgede deprem hareketliliğinin bir süre daha devam edeceğini öngördüklerini belirtti.

Halkı endişelendirecek açıklamalar ancak tedbirli olmakta, sağlam bir evde oturmakta fayda var.

Post Top Ad