Eylül semineri nerede alınacak? - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

20 Ağustos 2017 Pazar

Eylül semineri nerede alınacak?


Öğretmenler Eylül seminerlerini de tatil yaptıkları yer veya memleketlerinde kısacası istedikleri ilde alabilecek mi?

Öğretmenler Eylül seminerlerini nerede alacaklar?


Öğretmenlerin Eylül seminerleri ile ilgili detaylar belli oldu.Öğretmenler 2017 Eylül seminerlerini nerede alacaklar? 2017 Eylül dönem başı mesleki çalışmalar nerede yapılacak? Öğretmenler kendi okullarında mı yoksa istedikleri ilde mi seminer yapacaklar? 

Son durumu Mebpersonel.com olarak açıklıyoruz. 

Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenlerin mesleki çalışmaları ile ilgili yönetmelik değişikliğine gitmişti. 

Bu değişiklikle dönem sonu seminerlerin 1. haftasının kendi okullarında, 2. haftasının ve devam eden günlerinin de istenilen ilde ve okulda alınabileceğini belirtmişti. Uygulamada da aynı şekilde oldu ve öğretmenler istedikleri ilde seminer çalışmalarına katıldılar. 

Yine aynı yönetmelikde öğretmenlerin dönem başı mesleki çalışmaları ile ilgili istenilen ilde alınabileceğine dair herhangi bir madde bulunmamaktadır. Yani yönetmeliğe göre öğretmenlerin böyle bir hakkı bulunmuyor. 

Bu durumda mevzuata göre öğretmenler bayram sonrası 5 Eylül tarihinde kendi okullarında seminer çalışmalarına katılmaları gerekiyor. 

Eğer Milli Eğitim Bakanlığı yeni bir yazıyla öğretmenlere istedikleri ilde seminer çalışmlarına katılmaları yönünde bir hak tanımazsa, öğretmenler 5 Eylül tarihinden okulların açılacağı 18 Eylül tarihine kadar kendi okullarında seminer çalışmalarına katılacaklar.

MEBPERSONEL.COM

l

Post Top Ad