Burak Özçivit Biyografi - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

20 Ağustos 2017 Pazar

Burak Özçivit Biyografi


Burak Özçivit hakkındaki genel bilgiler.

Ailesi, eğitimi, yaptıkları....

Büyük bir hayran kitlesine sahip, efendiliği ve yakışıklılığı için genç kızların idolü olan Burak Özçivit kimdir?

Nasıl ünlü oldu? Hangi yarışmalara katıldı?

Ailesi, kardeşi, annesi, babası, eğitimi hakkında genel bir özet.


Burak Özçivit 24 aralık 1984 tarihinde istanbul anadolu yakasında dünyaya geldi. 2001 yılında Kazım İşmen Lisesi’nden mezun oldu. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi fotoğrafçılık bölümünde öğrenimine devam etmektedir.Oyuncu Burak Özçivit aslen Gazianteplidir. Burak Özçivit'in annesi Ceyhan ev hanımı, babası Bülent ise serbest meslek erbabıdır. İki kardeştirler, kendinden 5 yaş küçük kız kardeşinin adi Burçun‘dur.Yakışıkli oyuncu Burak Özçivit'in çocukluğu ve gençliği Kadıköy de geçmiştir. Burak Özçivit yaklaşık on yaşına kadar kız kardeşinin onun yüzünden erkekken, kız olduğunu sanmış (kardeşi Burçun kundakta çarşaflarin altinda yatarken , Burak Özçivit çarşafların üzerinde tepinmeye başlamiş zavalli kiz ezilmiş haberi yok. Allahtan sadece göbek bağı düşmüş, ama bunu gören annesi bak Burçun erkekti şimdi senin yüzünden kiz oldu demiş). Burak Özçivit’in dedesinin babasi kurtuluş savaşi gazisidir. Hayati boyunca da bacağina saplı kalan şarapnel parçasiyla yaşamiştir. 1950 yılında gaziantep’ten istanbul’a göç edip Zeki Müren’in de sürekli geldiği İstanbul’un ilk kebapçısını açmıştır. Oyuncunun da Bali Bey adli Leventte bir kebap dükkanı vardır.Burak Özçivit’in babasi best model yarışmasına resimlerini oyuncudan habersiz göndermiş. Ama bu resimler seçici kurul tarafından çöpe atılmış. Organizatörler bu durumu son anda fark edince, fotoğraflar çöpten çıkar ve yakışıklı oyuncu yarışmaya katılır. 2003 senesinde katıldığı Best Model of Turkey’ de gelecek vadeden erkek model seçildi. Daha sonra ise Uğurkan Erez ajans ile çalışmaya başladı.2005 yılında tekrar Best Model of Turkey yarişmasina katildi ve Best Model Turkey seçildi. Yakişikli oyuncu buna bağli olarak katildiği Best Model of The World yarişmasinda dünyanin en iyi ikinci mankeni seçildi. Tween, Network, Faruk Saraç ve Abbate gibi ünlü markalarin yurt dişi defilelerinde görev aldi. Şimdi ise mankenlik yapmamaktadir.

Burak Özçivit fanatik bir fenerbahçe taraftaridir. İlk maça gittiğinde 6 yaşindaydi ve fanatik Ridvan Dilmen hayranidir. 

İlkokuldan bu yana tek sevdiği ders resimdir, oyuncunun resme kabiliyeti vardir iyi resim çizmektedir. Burak Özçivitin en sevdiği renk sari, uğurlu sayisi 7, en sevdiği yemek kebap ve midye dolmasi, en sevmediği şey şimariklik, en beğendiği oyuncu kenan imirzalioğlu, uğurlu objesi künyesi, en sevdiği araba siyah corvette, en sevdiği içecek su ve cola, rahatlamak için play station oynar. Motosiklet ve araba sürmek tutkusudur, doğada fotoğraf çekmeyi sever.

Burak Özçivit ilk oyunculuk deneyimine 2006 senesinde Komiser Murat karakteri ile başlamiştir. 

2007 senesinde bir komedi dizisi olan Zoraki Koca adli dizide Ömer Özpolat karakteri ile ekranlara geldi. 

2008 yilinda Baba Ocaği adli dizede güven karakterini oynadi. 

2010 yılında İhanet adli dizide Emir karakterini canlandirdi. 

2010 yilinda Küçük Sirlar adli dizisinde çetin ateşoğlu karakterine hayat verdi. 

Asil çikişini 2011-2013 yillari arasinda Muhteşem Yüzyil adli dizideki Malkoçoğlu Bali Bey karakteri ile yapmiştir. 

2013 senesinde Çalikuşu dizisinin kahramani Kamuran karakterini oynamiştir. 2015 Kara Sevda adli dizide fakir, gururlu, genç bir maden mühendisini canlandirmaktadir. Evlenme teklif edeceği sevgilisi Nihan emir ile evlenmek zorunda kalinca zonguldak’a gider ve bir madende çalişmaya başlar. Madende meydana gelen bir göçükte aldiği önlemler sayesinde hiç can kaybi yaşanmamasi sebebiyle patronu kendisine ortaklik teklif eder. Artik zengin ve daha güçlüdür ve ilk hedefi sevdiği kadin Nihani elinden alan Emir Kozcuoğlu’nu alt etmektir. Beş yil sonra istanbul’a döner, Nihan ile arasindaki kara sevda tekrar alevlenir. Nihan ile tekrardan bir araya gelmek amaciyla savaşmaya başlar.


Fiziksel Özellikleri:
Boyu: 1.84 cm
Kilo: 76 Kg
Saç Rengi: Siyah
Göz Rengi: Kahve Rengi
Burcu: Oğlak
Sevgilisi: Fahriye Evcen

Oynadığı Diziler:
2006 Eksi 18, Murat Karakteri Kanal 7
2007 Zoraki Koca, Ömer Özpolat Karakteri Kanal D
2008 Baba Ocağı, Güven Karakteri Star Tv
2010 İhanet, Emir Karakteri Star Tv
2010 Küçük Sırlar, Çetin Ateşoğlu Karakteri Star Tv
2011-2013 Muhteşem Yüzyıl, Malkoçoğlu Bali Bey Show Tv, Star Tv
2013 Çalıkuşu, Kamuran Karakteri Kanal D
2015 Düş Bahçesi Star
2015-2017 Kara Sevda, Kemal Soydere Karakteri Star Tv

Sinema Filmleri:
2007 Musallat, Kemal Karakteri Beyaz Perde
2015 Aşk Sana Benzer, Balıkçı Ali Beyaz Perde
2016 Kardeşim Benim, Hakan Karakteri Beyaz Perde
2017 Kardeşim Benim 2

Reklam Filmleri:
2011 Hobby For Men
2013 Clear Şampuan
2014 Pepsi

Ödülleri:
2012 Gq Men Of The Year Ödülleri, Yılın Oyuncusu
2014 4.Elle Style Ödülleri, Elle Style Yılın Erkek Oyuncusu


Post Top Ad