YouTube Kullanımı Sınırlanıyor ! - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

22 Temmuz 2017 Cumartesi

YouTube Kullanımı Sınırlanıyor !


Video düzenleme veya slayt gösterisi işlerini YouTube üzerinden gerçekleştiriyorsanız, sizler için kötü bir haberimiz var. 

İşte, YouTube'un birçok kullanıcıyı üzecek kararı.

Açıkçası neden böyle bir adım attılar bilmiyoruz ama şu anki görünüşüyle YouTube için sonuçları iyi gözükmüyor Tabi YouTube'un başka bir planı yoksa.


YouTube'dan sunduğu araçlar için şok karar!
YouTube, platformu üzerinden paylaşım yapmayı seven birçok kullanıcıyı üzecek bir karara imza attı. Artık video veya fotoğraflarınızı düzenlemek için YouTube kullanamayacaksınız.

YouTube araçlarının kullanımını sonlandırıyor!
YouTube aldığı karar doğrultusunda 20 Eylül tarihi itibarıyla video düzenleyici ve fotoğraf slayt gösterisi araçlarını kullanıma kapatacaklarını duyurdu. Bu kararın sebebi olaraksa araçlara olan talebin düşük olması gösteriliyor.


YouTube yayıncılarının daha çok Apple Final Cut X ve Adobe Premiere gibi popüler uygulamalara yönelmesi, şirketin bu araçları kendisine yük etmeye değmez bulmasını düşündürmüş gibi gözüküyor. 

Öte yandan Video Yöneticisi üzerinden kırpma, bulanıklaştırma, ses kütüphanesi, filtreler, altyazılar, ses efektleri ve hızlı düzeltme gibi geliştirmeler kullanılmaya devam edilebilecek. 

Fotoğraf slayt gösterisi özelliğine dairse geriye hiçbir şey kalmıyor ki kullanan var mıydı pek emin değiliz?

Şirket kendi ağzıyla giden araçlarının yerine piyasada birçok ücretli veya ücretsiz üçüncü parti video düzenleme araçları olduğunu da belirtmeden geçmiyor.

Post Top Ad