Fidye Virüsü Geri Döndü ! - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

16 Temmuz 2017 Pazar

Fidye Virüsü Geri Döndü !


Son dönemlere damga vuran fidye virüslerine bir yenisi daha eklendi. 

Google Play Store'da keşfedilen fidye virüsünün ücretini yatırmadığınız takdirde özel verilerinizi internette yayınlıyor!

Eğer bu 2 popüler uygulama sizde varsa hemen silin tandıklarınıza da söyleyin aksi taktirde siz ve çevreniz maddi ve manevi kayba uğrayabilir.


Sizi ifşa eden fidye virüsü!
Fidye virüsleri durmaksızın değişimler, gelişimler geçirmeye devam ediyor. Yeni keşfedilen bir fidye virüsü ise Android cihazları hedef alıyor.

Diğer fidye virüslerinin aksine çalışma mantığı biraz daha farklı olan bu virüs sizi internet geçmişinizi, fotoğraflarınızı, kişilerinizi, SMS ve konum bilgilerinizi internette yayınlamak ve kişilerinizle paylaşmak ile tehdit ediyor.

Google Play Store'da bulunan Booster & Cleaner Pro ve Wallpapers Blur HD isimli iki uygulamada da bulunduğu tespit edilen bu virüs McAfee tarafından tespit edildi ve LeakerLocker olarak isimlendirildi.Verilerinizi uzak bir sunucuya depolayan bu zararlı işlemi tamamladıktan sonra kullanıcıya 72 saat içerisinde yaklaşık 50€ ödemesi konusunda tehdit ediyor ve ödememesi durumunda ise verilerin internet ortamına ve kişi listenize iletmek ile tehdit ediyor.

Son dönemlerin tartışmasız en zararlı virüslerinden birisi olan fidye virüslerine bir yenisinin daha eklenmiş olması bireysel kullanıcıların dahi siber güvenlik konusunda çok daha dikkatli olması gerektiğinin adeta bir göstergesi.

Eğer listede bulunan bu iki uygulamadan birisine sahipseniz hemen silmenizi öneriyoruz. 

Post Top Ad