Bir Kuşun Kanat Çırpmadan Uçması ! - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

19 Temmuz 2017 Çarşamba

Bir Kuşun Kanat Çırpmadan Uçması !


Helikopter ve uçak pervanelerinin garip görüntülerine alışık olabilirsiniz fakat, hiç kanat çırpmadan uçan bir kuşu ilk defa göreceksiniz.

Bu fps değerlerinde izlerken kuş adeta büyüleyici bir şekilde havada duruyor buradan bir kanat çırpışıyla ne kadar süre havada durabildiğini anlamamıza olanak sağlar.


Gelişen teknoloji bize gelişmiş görüntüleme tekniklerini sunuyor. Bundan 50 yıl önce dev bir ekibin elinden çıkan filmleri bugün cep telefonlarımızla çekme imkanına sahibiz. Elbette işin profesyonelliği daha izlenebilir içerikler üretilmesini sağlıyor.


Helikopterlerin pervaneleri bir kameranın kare hızıyla senkronize edildiğinde, ortaya pervanesi dönmeden uçan bir helikopter gibi sihirli görüntüler çıkabiliyor. Bir YouTuber, evinin güvenlik kamerasına takılan bir dizi ilginç görüntüyü paylaştı. 

Görüntülerde kameranın kare hızının, o sırada önünden geçen kuşun kanat çırpma hızına eşit. Dolayısı ile minik kuş, hiç kanat çırpmadan kameranın önünden geçip gidiyor gibi görünüyor. 

YouTuber Ginger Beard açıklamada, “Görüntüleri, 2688 × 1520 piksellik maksimüm çözünürlükte ve 20fps'de yakaladım” demiş. İlginç görüntüleri hemen aşağıdan izleyebilirsiniz:
Post Top Ad