Atari Geri Döndü ! - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

17 Temmuz 2017 Pazartesi

Atari Geri Döndü !


Atari yeni konsolu Ataribox'ı duyurdu. Atari, Ataribox ile muhteşem bir geri dönüş yapmaya hazırlanıyor.
 
Atari çocukluğumuzun en büyük eğlencesi bana soracak olursanız hala çoğu oyundan daha zevk veren bir araçtı.

Atari oyunlarının verdiği zevk harcadığımız jetonlar.

Arkadaşımızla oynatabilmek için kıydyığımız 2 jetonumuz unutmaz anılar.

Belkide  eskilere az da olsa yad etmemizi sağlayacak Ataribox !Atari, ilk olarak Ataribox'ı E3 2017'de yeni bir ürün tanıtacağız şeklinde duyurmuştu. Ataribox'ın Atari 2600'de olduğu gibi ahşap yapıda olacağını ima eden 20 saniyelik bir YouTube alayını gördüğümüz halde, video oyun yapımcısı çok fazla bilgi sağlamadı. 

Bugüne kadar konsol hakkında. Atari, şimdi Ataribox'un nasıl göründüğünü resmen gözler önüne serdi.


Atari taraftarlarına bir e-posta gönderen şirket, "Atari'nin eski ve yeni taraftarlarına hitap ederken, amacımız yeni bir şey yaratmak, mirasımıza sadık kalabilmektir. Ataribox, klasik ahşaptan esinlenerek açıkça esinlenmiştir." açıklamasını yaptı.


Ataribox, SD kart desteği ve HDMI bağlantı noktası ile geliyor. Biri ahşap, diğeri siyah/kırmızı olmak üzere Ataribox'un iki versiyonu çıkacak.


Atari, Ataribox'ta "güncel içerik" yanında klasik oyunlar sunmayı planlıyor. Ataribox'ın eski oyunları sunmak için NES Mini ve SNES Mini'ye benzeyeceği söyleniyor. Atari son zamanlarda markasını lisansladı, şirket Ataribox'ın yaratılmasında görev yapıyor. Umalım ki bu, Atari'nin donanımını yaratmak ve yönetmek için bir ortak için markasını yeniden lisanslaması anlamına gelmez.

Atari fiyatlandırma, çıkış tarihi, oyun içeriği veya tamözelliklerle ilgili daha fazla bilgi vermiyor. 

Bakalım Ataribox başarılı olabilecek mi?Post Top Ad