Sürücüsüz Araçlardan Güvenlik Kameraları! - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

4 Haziran 2017 Pazar

Sürücüsüz Araçlardan Güvenlik Kameraları!


Artık sürücüsüz araçları güvenlik kamerası olarak mı kullanabileceğiz? 

Trafiğin güvenliğini sağlamakta yararlı olabileceği düşünülüyor. 

Güvenliği de sağlanılabileceği düşünülen bir düşünce. 

SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

Devamı için yazımızı okuyun. 

Devamı haberimizde..


Intel'in CEO'suna göre, sürücüsüz araçları, güvenliği sağlayabilmek için güvenlik kameraları olarak kullanabiliriz.

Kaliforniya'daki Kod Konferansının oturum aralarında konuşan Brian Krzanich, sürücüsüz çalışan otomobillerin plakaları ve diğer detayları kolaylıkla okuyabileceğini açıkladı.


Krzanich, "Ben her zaman bu tarz otomobillerin dışarıda olması gerektiğini düşünüyorum. Diğer araçların plakalarını kontrol edebilirler ve kısa süre içinde aradıkları plakaları hızlıca bulabilirler. Bu da içinde bulundukları trafiğin güvenliğini sağlamakta yardımcı olacaktır." 

"Bazı sınırlamalar koymamız gerekecek çünkü elimizdeki verileri şifrelemeliyiz." diye ekleyerek, kamu güvenliği konusundaki endişelerini dile getirdi.


Krzanich yaptığı röportajda Intel'in kapsamlı bir araştırmasıyla, sürücüsüz araçların büyük verimlilikler sağlayarak sıkışık trafik sorununu çözmeye yarayacağını ve bu sayede de güvenliği de sağlayabileceklerini belirtti.

Güvenliği de sağlayabileceği söylenen bu fikre siz ne düşünüyorsunuz? Şimdilik güzel görünen bir fikir. Kulağa mantıklı geliyor. Bakalım bu fikir hakkında daha ne gelişmeler olacak?Post Top Ad