İOS 11 İle Şifresiz İnternet ! - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

8 Haziran 2017 Perşembe

İOS 11 İle Şifresiz İnternet !


Yeniliklerini saya saya bitiremediğimiz yeni İOS bir özelliği daha İos kullancılarını mutlu edecek.

Normalde bu uygulama karşınızdeki insana güvensizlik hissiyatı verdirtse de kolay ve çabukluğuyla belkide güvensizlikten çok kolay diye böyle bağlan hissiyatı vermeli aksi takdirde ios kullanıcıları arasında kavga ve güvensizliği neden olabilir.


iOS 11’in kullanıcılara sunduğu birçok yenilik bulunuyor. Apple’ın WWDC konferansında dahi en fazla yarısından bahsedebildiği işletim sisteminin son sürümüyle ilgili yenilikler, kullanıcıların deneyimleriyle gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. 

Bunlardan bir tanesi de kullanıcılar arasında sözlü olarak belirtilmeden Wi-Fi şifresine erişebilmek.

Kullanıcıların bundan yararlanabilmesi için öncelikle her iki tarafın da iOS 11 sürümüne sahip olması gerekiyor. 

Şifre isteyen cihaz, şifresi bulunan cihaza yaklaştırılıyor ve karşı tarafa şifre isteği gönderiliyor. Onay aldıktan sonra da internete bağlanmış oluyor. 

Bunun özellikle de internet sahibi kullanıcı açısından önemi şu noktada ortaya çıkıyor: Her ne kadar tanıdığınız bir kişi olsa da internet şifrenizi herhangi bir kimseyle paylaşmak zorunda değilsiniz ve iOS 11’in bu özelliği, şifrenizin açığa çıkmasının önüne geçerek bir nevi güvenliğinizi sağlamış oluyor.


Son birkaç gündür iOS 11’in sunduğu yenilikleri sizlerle paylaştık ve bundan sonra fark ettikçe paylaşmaya devam edeceğiz.

Post Top Ad