Gta Neden Mod Yükeleye miyoruz! - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

17 Haziran 2017 Cumartesi

Gta Neden Mod Yükeleye miyoruz!


GTA 5'in en ünlü mod yükleme aracı OpenIV, Take-Two tarafından kapatılmış ve konuyla ilgili bir açıklama yapılmamıştı. 

Bugün, bu konuya ilişkin açıklamayı oyunun geliştiricisi Rockstar Games yaptı.


Açıkçası bana soracak olursanız Gta'nın yapmış olduğu bu olay tamamen saçmalık ve çoğu müşterisini kaybettirecek bir hareket.


GTA’nın bu kadar popüler olmasının birçok sebebi var. Öncelikle GTA Online’ın muazzam olması, hikaye modunda daha önce kimsenin yapamadığı şekilde 3 karakter üzerinden anlatılması ve tabii ki de oyuna eklenerek renk katan birbirinden güzel oyun modlarının bunda büyük etkisi var.

GTA ile oyun modlarının özdeşleşmiş olmasına rağmen oyunun yayıncısı Take-Two, en ünlü mod dağıtımcısı OpenIV’yi durdurma kararı almıştı. 

Dün açıklanan kararın ardından OpenIV durdurulmuş ve internet sayfasındaki indirme linki kaldırılmıştı.


Bu olayın yaşanmasının ardından binlerce GTA kullanıcısı Take-Two ve Rockstar Games’e tepki göstermeye başladı. Take-Two bu tepkiler üzerine bir açıklama yapmamayı seçse de, oyunun geliştiricisi 

Rockstar Games konuya ilişkin açıklama yaptı. Rockstar Games’in yaptığı açıklamada;

“Take-Two’nun yaptığı bu eylem kişisel oyuncu modlarını hedeflemiyor. Maalesef OpenIV, oyuncuları rahatsız ederek GTA Online deneyimine zarar veren bazı kötü amaçlı modlara(hile) izin veriyordu. 

Bu da oyuncularımızı olumsuz yönde etkiliyordu” dedi.

Eğer bilgisayarınızda OpenIV varsa bu uygulamayı hala çalıştırabilirsiniz, ancak uygulamanın resmi web sayfası şu anda yükleme linki sunamıyor.

Peki sizce Take-Two’nun bu hamlesi doğru ve yerinde bir karar mı, yoksa kullanıcıların huzurunu bozan hamlelerden birisi mi oldu? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Post Top Ad