Efsane Doğuyor!! Yerli Bilim Kurgu Dizimiz : Geçit! - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

17 Haziran 2017 Cumartesi

Efsane Doğuyor!! Yerli Bilim Kurgu Dizimiz : Geçit!


Biliyoruz ki dizi sektörü son dönemlerde birbirinin kopyası  olan aşk meşk ya da biri fakir biri zengin konulu diziler içindeydi. 

Fakat bu sefer şöyle söyleyelim '' Bir efsane doğuyor. '' gibi.


SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

İlerleyen dönemlerde eğer bu tarz diziler tutulursa yaygınlaşacaklarını düşünüyoruz. Ama şimdi isterseniz haberimizi geçelim. 

Devamı haberimizde...Çok konuşulacağı muhtemelen, yeni bir bilim kurgu dizisi geliyor.

Dizi sektöründe özellikle son yıllarda 'zengin çocuk, fakir kız' temalı onlarca birbirinin kopyası saçma sapan dizi, televizyonlarımızı meşgul etti. Tabi bu süreçte oldukça kaliteli işler de karşımıza çıkmıştı fakat bu işlerin sayısı, diğer saçma şeylere nazaran oldukça az orandaydı. Fakat yavaş yavaş da olsa, dizi sektöründe olumlu yönde bir hareketlenme söz konusu.

Önce internet dizileri ile başlayan bu hareketlenme, şimdi de Türk dizi sektöründe görmeye pek alışık olmadığımız bir tür ile devam ediyor; bilim kurgu.

Boom Yapım tarafından yapılan 'Geçit' isimli dizi, zaman yolculuğunu konu alacak. Dizinin 20 dakikalık ilk bölümünden paylaşılan görsellerde ise buzul çağına saplanmış İstanbul ve kullanılmaz hale gelmiş Boğaziçi Köprüsü dikkat çekmekte.Ölümsüzlüğün peşinde olan Tarkinalar adlı gizli bir örgütün yönetimindeki geleceğe, 100 yıl sonrasına giderek ikiz kardeşini bulmaya çalışan bir gencin hikayesini konu alacak Geçit konusunda henüz bir TV kanalı ile anlaşılmış değil. Dizinin internet dizisi olarak da gelme ihtimali mevcut fakat böylesi ilginç ve görmeye alışık olmadığımız türde bir dizinin de TV kanallarının dikkatini çekmiş olması sizin de tahmin edebileceğiniz gibi beklenen bir şey.Geçit dizinin ne zaman yayınlanmaya başlayacağını henüz bilemiyoruz. Fakat ilk bölümden görseller paylaşıldığına göre, -tahminen- yakın zamanda kısa da olsa bir fragman görebiliriz.

Dediğimiz gibi eğer gerçekten bu tarz diziler tutarsa dizi sektörü bu tarz konulu şeyler yapacaktır. 

Şimdilik ne zaman yayınlanacağı, gösterime gireceği belirsiz fakat fragmanının en kısa zamanda göreceğimizi düşünüyoruz. Şimdilik bizden bu kadar diyelim.

Post Top Ad