Androidler İçin Virüs Alarmı ! - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

11 Haziran 2017 Pazar

Androidler İçin Virüs Alarmı !


Geçtiğimiz günlerde güvenlik araştırmacıları tarafından popüler mobil işletim sistemi olan Android için tehlikeli bir virüs keşfedildi.

Buda android kullanıcılarını ve yetkilileri alarm'a geçirdi.

Peki bu virüsten nasıl korunabiliriz.
Haberimizde anlatıyoruz.

Android, dünya çapında en çok kullanılan işletim sistemi. Google'ın büyük gelir kaynaklarından birisi olan Android, son dönemlerin en tehlikeli virüslerinden birisiyle karşı karşıya.

Küresel çapta zararlar veren fidye virüsüne benzer bir çeşit virüs, Android için de keşfedildi! Oldukça basit mantığa sahip olan bu virüs bilgisayarınızdaki gibi tüm verilerinizi şifreleyemiyor. 


Sadece harici depolama aygıtlarında bulunan ve dosya boyutu 10 KB ve daha büyük olan dosyaları şifreleyen bu virüs, Android'in çalışmasını etkileyecek dosyaları ayırt ederek onları şifrelemiyor!

Şifreledikleri cihazlardan 5 dolar gibi oldukça cüzi bir ücret talep eden hackerlar, bu tutumlarıyla olayın asıl boyutunun para olmadığı düşüncesini akıllara getiriyor.

Virüsün şimdilik Google Play Store içerisinde bulunup bulunmadığı bilinmiyor olsa da siz ne olur ne olmaz harici depolama alanınızı yedekleyin.

Post Top Ad