USB'lerin Acilen İmha Edilmesi Gerek ! - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

7 Mayıs 2017 Pazar

USB'lerin Acilen İmha Edilmesi Gerek !


IBM, depolama diskiyle birlikte flash bellekler hediye etmişti.

Şimdi ise IBM'den acil bir uyarı geldi.Uyarı başıltan anlaycağınız gibi "USB'lerin Acilen İmha Edilmesi Gerek" şeklinde oldu.

IBM gibi büyük şirketlerin böyle durumlarda kalıp böyle olayları yaşatması gerçekten üzücü teknolojide her ne kadar hızlı ilerlesekte kontrolde şart.

SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden biri olan IBM, geçtiğimiz günlerde hediye olarak dağıttığı flash belleklerde ortaya çıkan sorunla birlikte gündeme geldi. 

IBM'in hediye olarak depolama cihazlarının yanında kullanıcılara verdiği flash belleklerde virüse rastlanınca flash belleklerin imha edilmesi gerektiğini söyledi.

IBM tarafından yapılan açıklamaya göre Storwize yazılımının kurulması için V3500, V3700 ve V5000 Gen 1 depolama araçlarının yanında hediye edilen flash belleklerde Kaspersky'ın 'trojen' olarak değerlendirdiği zararlı bir yazılım bulunuyor. 

Bu zararlı yazılım bilgisayarın diskine ciddi anlamda zarar verebiliyor. Bu nedenle de IBM yetkilileri, flash belleğin acilen imha edilmesi gerektiği yönünde karar almış durumda.

Öte yandan IBM gibi yıllardır sektöre yön veren bir şirketin dağıttığı flash belleklerde böyle bir virüsün tespit edilmesi pek de hoş karşılanmadı. 

Çoğu kullanıcı flash belleklerdeki bu virüsden dolayı tepkilerini gösterdi.Sonuçta insanlar belleklerine özel hayatlarını veya önemli iş evraklarını saklayabiliyor,bu manada titizlik isteyen bir konu.

Post Top Ad