Steam'den Müjdeli Haber ! - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

6 Mayıs 2017 Cumartesi

Steam'den Müjdeli Haber !


Steam kullanıcılarının canını sıkan hediye sistemine sonunda Steam yetkililerinden karşılık geldi.
Steam yetkilileri ise bu karşılğı bir güncellemeyle verdiler.

Oyun dünyası ve oyuncular için büyük önem taşıyan dünyanın en büyük online oyun platformu olan steam her ne kadar daha yeni bir sektör olsada bu tür kullanıcı isteklerine karşılık vermesi çok güzel.


Steam’den önce PC oyunculuğunu hatırlamakta zorluk çekiyorum. 

Bütün oyunları tek bir platformda oynamamıza olanak tanıyan Steam, Valve’ın geliştirdiği, son derece başarılı bir sistem. 

Son zamanlarda iyiden iyiye büyüyen Steam, PS4, Xbox One gibi konsol oyuncularının bile gıpta ile baktığı platform olarak gözüküyor. 

Bağımsız geliştiricilere verdiği destek sayesinde, irili ufaklı binlerce oyun olan Steam’de bazı ufak hatalar canımızı sıkabiliyor.

Bilenleriniz vardır, Steam’de hediye sistemi bulunuyor. Bir arkadaşınıza oyun veya DLC satın alıp hediye olarak gönderebiliyorsunuz. 

Doğrum günü gibi özel günlerde fiziksel hediye almak yerine beraber oynayabileceğiniz bir oyun hediye etmek güzel bir hediye çeşidi ancak Steam’in bu konuda bir hatası vardı. 

Bildiğiniz gibi Steam’de satılan oyunlar, ülkeden ülkeye göre farklılıklar gösterebiliyor. 

Steam’in muhteşem özelliklerinden olan ülkeye göre fiyatlandırma sayesinde ülkemizde 100 TL olan bir oyun Amerika’da kura göre 150 TL’ye gelebiliyor. 

Alacağınız hediyeyi, Amerika hesaplı bir arkadaşınıza yollayacaksanız, hediye geçersiz sayılarak size geri dönüyordu. Üstelik hediyeyi geri iade edip paranızı alamıyordunuz. Yeni sisteme göre bunun önüne geçilecek.

Bundan sonra, oyunları hediye olarak satın almadan önce, hediyenin geçerli olup olmadığını görebileceksiniz. 

Üstelik yolladığınız kişi, hediyeyi kabul etmezse oyunu geri iade ederek paranızı alabilirsiniz.

Steam hediyelerindeki bu yeni sistemle hem oyuncuların işini kolaylaştıran bu sistem kullanıcıların memnuniyetini  oldukça arttıracak gibi gözüküyor.

Post Top Ad