Avcıyla Ayı'nın Mücadelesi ! - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

28 Mayıs 2017 Pazar

Avcıyla Ayı'nın Mücadelesi !


Avcılık kimine göre spor, kimine göre değil ancak avcılık faliyetleri hala sürüyor.

Geçtiğimiz günlerde avcılık için çıkan Kanadalı adamın karşısına bir ayı çıkıyor.

İlk başlarda sakince yürüyen adam ayıyı görünce duruyor.

Boğuşuyorlar, isterseniz haberimize geçelim.


Kanada'nın Ontario eyaletinde av yapmaya çıkmış ve aynı zamanda görüntüleri kaydetmek isteyen adamın yaşadığı gerilim dolu anlar saniye saniye kameralara yansıdı. Richard Wesley, ilk bahardaki av sezonu için hazırlandı ve ekipmanlarıyla doğaya çıktı. 

Ancak yolu bir boz ayıyla kesişti. İlk saniyelerde sakin kalmaya çalışan Wesley, ayının başka fikirleri olduğunu anlayınca ondan kurtulmaya çalıştı.Ayıyı korkutmak için daha önceki deneyimlerinden faydalanmak isteyen avcı, yüksek sesler çıkartarak onu korkutmaya çalıştı. 

Maalesef Wesley’i kafasına koyan ayı, geri çekilmek için hiç niyetli değildi. Ancak boyutlarına göre oldukça atik olan boz ayılarla yakın mücadele esnasında insanın yapabileceği şeyler sınırlıdır. Bu yüzden görüntülerdeki Wesley, ayıyla boğuşmak zorunda kaldı.

Saldırıdan sağ kurtulan Wesley “Onu gördüğüm an vurmalıydım" dedi ve YouTube’da paylaştığı videonun açıklamasına: "İlkbahar avı sırasında boz ayı ile yaşadığım mücadeleden kurtulduğum için çok mutluyum. 

Ayı beni yere attığında aldığım darbelerle dirseğim çürüdü ve ufak tefek yaralar aldım. Bu anların trajik bir ölümle son bulmadığına gerçekten çok sevindim. Boz ayının ne kadar vahşi ve karşı koyulamayan bir hayvan olduğunu kanıtlamak istedim” notunu düştü.

Görüntüleri hemen aşağıdan izleyebilirsiniz:
Post Top Ad