15 dolara aldı değeri 500 bin dolar çıktı - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

24 Mayıs 2017 Çarşamba

15 dolara aldı değeri 500 bin dolar çıktı


Bit pazarından bir şey alıyorsunuz, 15 dolar veriyorsunuz ve 500 bin dolar olduğu ortaya çıkıyor.

İnanılır gibi değil ama gerçek.

Detaylar haberimizde...


İngiltere'de bir kadının 30 sene önce bit pazarından 15 dolara satın aldığı yüzüğün içindeki taşın, yaklaşık 500 bin dolar değerinde bir elmas olduğu ortaya çıktı.26 karatlık beyaz elması 1980'lerde Londra'daki bir bit pazarından satın alan kadın, yüzüğü senelerce ‘imitasyon' sanarak üzerinde taşıdı.

Yüzüğün içindeki büyük taşın senelerce gözardı edilmesinin sebebi ise, 19. yüzyıldaki elmasların modern taşlara göre daha farklı kesime sahip olmasıydı.

7 Haziran'da Sotheby's Müzayede Evi tarafından açık artırmaya sunulacak olan yüzüğün 450 bin doların üzerinde alıcı bulması bekleniyor.YÜZÜĞÜ GÜNLÜK HAYATINDA KULLANMIŞ

Sotheby's'den bir yetkili, "Yüzüğün sahibi yüzüğü alışverişe giderken, günlük hayatında takmış. Güzel görünümlü bir yüzük. Ama sıradan bir mücevher olarak satın alınmış. Bu beklenmedik, muhteşem bir keşif" dedi.

Yaklaşık 30 senenin ardından yerel bir kuyumcunun tavsiyesi üzerine Sotheby's'e getirilen yüzüğün, incelenmek üzere Amerika Gemoloji Enstitüsü'ne yollanmasıyla değerinin ortaya çıktığı bildirildi.

Post Top Ad