İnternet hızınızı arttırmanın pratik yolu - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

4 Nisan 2017 Salı

İnternet hızınızı arttırmanın pratik yolu


Komut penceresi ile bir kaç basit komut ile bir kaç sn de internet hızınızı arttırabilirsiniz.

ip yenileme ve dns yenileme internetinizi arttırabilir.

Haberimizde komutları bulabilirsiniz.


İnternet hızı günümüzde hala büyük bir problem olarak yerini korumakta. Servis sağlayıcınızı arayıp şikayet etmeden önce, önereceğimiz bu yöntemlerle internetinizi hızlandırabilirsiniz.İnternetin yavaş olması, maalesef sık sık karşılaştığımız bir problem. Birçok durum için bilgisayarımızı, modemimizi yeniden başlatır veya modemin fişini çekip bir süre sonra takarız. Eğer bu da işe yaramazsa servis sağlayıcımızı arayıp şikayette bulunuruz. Ancak tüm bu süreçlerden daha verimli bir yöntem var. Komut satırı ile internet hızınızı arttırabilirsiniz.
İnternet Hızını Kontrol Etme

Başlat menüsünü açın ve arama çubuğuna “cmd” yazdıktan sonra çıkan komut satırını yönetici olarak çalıştırın. “ipconfig /all” komutu ile ağ geçidinizin IP adresini görün. Bu adresi “ping -t”den sonra yazın.
IP Yenileme

Komut satırına “ipconfig /renew” yazarak IP adresinizi yenileyin. Böylece bilgisayarınız yeni bir IP alır. IP'niz yenilenince, internet hızınızda da artış göreceksiniz.
Flushdns ile İnternetinizi Hızlandırma

Flushdns, DNS’deki kayıtları yeniler. Burada önbelleklenen DNS kayıtları, haftalarca önceden kalmış olabilir. “ipconfig /flushdns” komutunu yazarak bilgisayarınızın internetini hızlandırabilirsiniz.

İnternet sağlayıcıya şikayet açmadan önce yukardakileri denemekte fayda var.

Post Top Ad