Windows Phone'ların Nesli Tükeniyor ! - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

18 Mart 2017 Cumartesi

Windows Phone'ların Nesli Tükeniyor !


Microsoft telefonları için bir adım atmıştı.

Kendi işletim sistemiyle sektöre devam etmeye daha güçlü olmak için yaptıkları bu adım ilk başlarda başarılı görülse de son dönemlerde Windows Phone kullanıcılarının sayısı oldukça az ve azalmaya devam ediyor.

Analizlere göre böyle devam ederse Windows Phone'un nesli tükenmekte olan bir canlıdan farkı olmayacak.


Microsoft'un Lumia telefonlarını ilk duyurduğu dönemlerde önemli satış rakamlarına imza attığı ancak bir süre sonra ciddi anlamda kullanıcı kaybı yaşadığı mobil işletim sistemi Windows Phone, belki de ilk hayatımıza girdiğinden bu ana kadar en acı günlerini yaşıyor.

apılan araştırmalara göre Windows Phone işletim sistemi, ABD'de 2016 yılının Ocak ayında %2.6'lık bir pazar payına sahipken 2017'nin Ocak ayında %1.3'lük pazar payına gerilemiş. 

Çin'de ise 2016'nın Ocak ayında %0.9'luk bir kullanım oranına sahip Windows Phone işletim sistemi Ocak 2017'de neredeyse yok olarak %0.1 seviyesine kadar gerilemiş.


Bir dönem özellikle uygun fiyatlı bazı Lumia modelleriyle tanıdığımız Windows Phone işletim sistemi böylelikle Çin ve ABD ortalamasını aldığımızda %1'den bile daha az kişi tarafından kullanılıyor. 

Açıkçası Microsoft'tan güçlü bir hamle gelmesze işin sonu hiç iyi gözükmüyor.

Post Top Ad