Uzaylılar Rahat Durmuyor ! - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

19 Mart 2017 Pazar

Uzaylılar Rahat Durmuyor !


Harvard'lı bilim insanları'nın dediğine göre bir tür sinyaller alıyormuşuz.

Uzaydan aldığımız bu sinyaller uzaylıların bir çeşit mesajı olma ihtimalide mümkün

Uzaylılar bir çeşit kendi teknolojileriyle bize ulaşmaya çalışmış veya sinyallerle kendilerini ele vermiş olabilirler.


Harvard-Smithsonian Astrofizik Merkezinde görev yapan Profesör Avi Loeb uzaylıların dünyamıza esrarengiz sinyaller gönderdiklerini fakat bilim insanlarının bunları yanlış yorumlamış olabileceklerini iddia ediyor. 

Uydular vasıtasıyla dünyamıza gelen ilginç radyo dalgalarının aslında uzayın derinliklerindeki devasa uzay gemilerinden sızıntı olabileceğine dikkat geçen Loeb, bilim dünyasında kafa karışıklığına neden olan hızlı radyo patlamalarının (FRB) üst düzey uzaylı teknolojisinin kanıtı olabileceğini ifade etmekte.


Radyo emisyonlarından gelen ve saniyenin binde biri gibi kısa bir süre içinde görünüp kaybolan ani ışıklar olarak tanımlayabileceğimiz hızlı radyo patlamalarının kaynağı henüz anlaşılabilmiş değil. 

Loeb, 2007'de keşfedildiklerinden bu yana bilim adamlarının kafasını karıştıran bu hızlı radyo patlamalarının, uzaylı teknolojisinin bir kanıtı olabileceğini iddia ediyor. 

Profesöre göre bu sinyallerin kaynağı oldukça büyük vericiler olabilir. Uzay boşluğunda gezinen bu gezegen büyüklüğündeki sinyal aktarıcılar uzayda seyahat eden gemileri kontrol etmek için kullanılıyor olması muhtemel. 


Loeb ve çalışma arkadaşları böylesine bir teknolojinin bizim sahip olduğumuz teknolojiden oldukça üst düzey bir teknoloji olduğunun altını çiziseler de fizik kurallarına aykırı olmadığını belirtiyor ve konuyla ilgili daha fazla araştırılma yapılması gerektiğine dikkat çekiyorlar.

Yani aceleci davranmamakta fayda var.

Post Top Ad