THY'den ABD'nin Yasağına Karşılık ! - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

24 Mart 2017 Cuma

THY'den ABD'nin Yasağına Karşılık !


Amerika Birleşik Devletleri'nden sonra da İngiltere'nin Orta Doğu ülkelerine tabletten büyük cihazların ülkeye girişinin yasaklanması çok büyük bir yankı yaptı ve üstünde çalışmalara başladı.

Bu yaptırımdan etkilenecek firmalardan biri olan Türk Hava Yolları geç kalmadı ve çok önemli bir uygulamaya geçmek için çalışmalara başladı.


Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere'nin çoğu Orta Doğu merkezli havayollarına yasak getirmesi, THY'yi de harekete geçirdi. 

Yasağa göre kabine, cep telefonu dışındaki hiçbir elektronik cihaz sokulamayacak. 

Gerekçe ise iki ülkenin, dizüstü bilgisayarlara bomba yerleştirilip terörist eylem gerçekleştirileceği yönündeki istihbaratı.

Emirates'den sonra THY de karşı hamlesini yapıyor. Zira havayolu yıllık ABD uçuşlarından 1 milyar dolar seviyesinde ciro yapıyor. 

Projenin ilk aşaması ekonomi sınıfı da dahil olmak üzere, Amerika uçuşlarında internet kullanımını ücretsiz hale getirmek. 

Daha önce saatlik Wi-Fi kullanım ücreti 9.99 dolardı. İkinci aşamada THY, bu uçaklara binen müşterilerini memnun etmek için uçuş boyunca kullanabilecekleri iPad sağlayacak. 


Yine de söz konusu uygulamayı hayata geçirmek için Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere'den imza almak şart. 

Gerekli görüşmelerin gelecek hafta içinde gerçekleşmesi ve iPad projesinin gerçeklikle buluşması bekleniyor.

Post Top Ad