Stephen Hawking Astronot Oluyor ! - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

20 Mart 2017 Pazartesi

Stephen Hawking Astronot Oluyor !


Stephen Hawking, Virgin Galactic'in sahibi Sir Richard Branson' ın "şayet uzaya çıkmak istersen bu konuda yardımcı olup seni çıkartabilirim" tekifini kabul etti.

Yeryüzünün en zeki adamının böyle bir iş yapacağı ise hemen yayıldı.

Stephen Hawking bakalım hayalini gerçekleştirebilecek mi ?


Dünya üzerine birçok bilim insanı geldi. Bunlar arasında Einstein gibi öldükten sonra beyninin bile olay olduğu insanlar var. 

Adını altın harflerle tarihe yazdırmayı başarmış Stephen Hawking şüphesiz yaşayan efsane olarak gözüküyor. 

ALS hastası olmasına rağmen uzaya çıkacağını duyuran Hawking, Uzaya seyahat etmek isteyenler için kurulan Virgin Galactic tarafından düzenlenen seferlerle uzaya çıkacağını belirten Stephen Hawking, sonunda hayalini gerçekleştiriyor.

Virgin şirketlerinin sahibi Sir Richard Branson’un sunduğu teklifi kabul eden Stephen Hawking, yıllar boyunca herkesi aydınlattığı uzayı sonunda kendi gözleri ile görecek.


ITV isimli İngiliz televizyon kanalının “Günaydın İngiltere” isimli programında konuşan Hawking, yaptığı açıklamada “Ben size ne yapacağımı söyleyeyim, uzaya gidiyorum.” dedi.

Virgin şirketinin yaptığı denemelerin birisinde roket yere çakılmış ve içerisinde yer alan pilotların birisi ağır yaralanmış diğeri ise kurtulamamıştı.

Stephen Hawking’de aslında korktuğunu, sonuçta uzaya gitmenin çok kolay bir şey olmadığını belirtti. 

Dünya üzerinde yaşayan en yüksek ıq'lu isnanın uzaya çıkması, yıllarca beklenen özlemin son bulması gibi bir şey. 

Yıllarca çalışmaları uzaya yönelikti.

Post Top Ad