Snapdragon Artık İşlemci Değil ! - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

16 Mart 2017 Perşembe

Snapdragon Artık İşlemci Değil !


Qualcomm, bugüne kadar hep işlemci olarak anıldı,ama artık sadece bir işlmeci olmayacak.

Ondan da falzası olacak!(Reklam almadık) 

Bu yüzden sizin için...

Şirket ile ilgili en son gelişmeleri ABD'de, yerinden takip ediyoruz!


Snapdragon ile ilgili önemli değişiklik!
Genellikle ürettiği mobil işlemcilerinden tanıdığımız, ancak birçok farklı ürün ve servis geliştiren dünyanın öncü Teknoloji firmalarından biri olan Qualcomm, ABD'de gerçekleştirdiği etkinlikle birlikte şirketin son yeniliklerini basın mensuplarıyla paylaşıyor.


Bizim bugüne kadar hep "işlemci" olarak kullandığımız Snapdragon markası, bundan böyle bir "platform" olarak anılanacak.

"Snapdragon" sadece bir işlemci değil
Bugüne kadar bütün endüstrinin Snapdragon markası için işlemci kelimesini kullandığını belirten Qualcomm, buna karşın Snapdragon'un bir işlemciden daha fazlası olduğuna vurgu yapıyor ve bundan böyle markanın bir "platform" olarak anılacağını belirtiyor.


Aslında Qualcomm bu söyleminde fazlasıyla haklı. Çünkü Snapdragon dediğimiz sadece bir işlemci bileşeninden oluşmuyor. 

İçerisinde GPU, modem, yazılımlar ve farklı servisler bulunduran bir oluşum. 

Tam da bu sebeple, sadece "işlemci" kelimesinin doğru bir karşılık olmaması sebebiyle artık Snapdragon platformu diyeceğiz.

Bu deyişimle beraber sunulan özelliklerin daha doğru ifade edileceğine inanan Qualcomm; kamera, güvenlik, batarya ömrü ve bağlantı gibi birçok farklı yönü olan Snapdragon platformunun, her geçen gün gelişen yapısıyla kullanıcılara hizmet etmeye devam edeceğini belirtiyor.

Post Top Ad