Note 7 İnatçılarının Sonu Geldi ! - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

25 Mart 2017 Cumartesi

Note 7 İnatçılarının Sonu Geldi !


Samsung, yaşanan Note 7 Big Bang'inden sonra piyasadan geri çektiği patlayan modeli Galaxy Note 7'i inatçılık yapan ve vermeyen kişiler için yapmadık şey bırakmadı ama eğer Note 7 kullanıcıları bu son güncellemeyi gerçekleştirirse telefonlarını birdaha şarj edemeyecekler ve telefonlarının şarjı bittiğinde ömrüde bitmiş olacak.


Galaxy Note 7'ler artık şarj edilemeyecek!
Bundan bir süre önce piyasada geri çağırılamayan Galaxy Note 7'ler için bir güncelleme yayımlayan Samsung, şarj kapasitesini yüzde 60 ile sınırlamış ve hatta ABD'deki cihazların şarj özelliğini iptal etmişti.

Kalan Galaxy Note 7'lere ne olacak?
Samsung'dan bugün yapılan açıklamayla ABD dışında kalan tüm ülkelerdeki Galaxy Note 7'ler için yeni güncellemenin yolda olduğunu ve bu güncelleme ile birlikte artık hiçbir cihazın şarj edilemeyeceğini bildirildi.Firma piyasadaki Galaxy Note 7'lerin yüzde 97'sini geri çağırmayı başardıklarını fakat bazı kullanıcıların inatla ellerindeki cihaza tutunduklarının da altını çizdi.

Bunun sebebi olarak muhtemelen bazı fırsatçıların ilerleyen zamanlarda Galaxy Note 7'yi özel bir cihazmışcasına eBay ya da benzeri platformlardan satmaya çalışacak olmasını gösterebiliriz.

Güncellemenin bu ayın sonuna dek tüm Galaxy Note 7'lere ulaştırılmış olacağını da belirtelim.

Post Top Ad