Markaların Yeni Sahibi;Samsung ! - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

11 Mart 2017 Cumartesi

Markaların Yeni Sahibi;Samsung !


Geçen yıl Harman'ı bünyesine katacağının açıklmasını yapan Samsung, dediğini yaptı ve Harman şirketi artık Samsung'a ait.

Geçtiğimiz yıl Samsung'un Harman Kardon markasıyla başarılı ses ürünlerine imza atan ve özellikle akıllı otomobiller konusunda önemli çalışmalar yürüten markayı Samsung kaçırmadı ve oda kendi imzasını attı.ş

Samsun'un şirketi satın alacağını duymuştuk ancak bir süredir satış süreciyle ilgili açıklama gelmiyordu. 

Konuyla ilgili açıklama yapan Samsung yetkilileri, satın alma sürecinin tamamlandığını duyurdu.Bu sürecin tamamlanmasıyla birlikte özellikle müzik tutkunlarının yakından tanıdığı AKG, JBL ve Harman Kardon gibi özellikle ses teknolojileri konusunda deneyimli markalarının çatı şirketi Harman, 8 milyar dolar karşılığında Samsung'un oldu. 

Samsung, Harman şirketi içinde köklü değişikliklere gitmezken şirketin CEO'su Dinesh Paliwal'ın da görevine devam edeceği duyuruldu.

Aynı zamanda daha önce Galaxy S8 ile ilgili ortaya çıkan sızıntılarda, telefonun AKG destekli bir ses sitemi olacağı belirtilirken Samsung'un Harman'ı satın alma sürecini tamamladığını kamuoyu ile paylaşması bu iddiaları da destekliyor.

Böylelikle Harman'ı satın almasıyla Samsung'un yeni akıllı telefonlarında Harman çatısı geliyor buda ürünlerde ciddi bir ses kalite artışına gidileceğini gösteriyorç.

Post Top Ad