İnsanlığın Sonu Geliyor ! - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

6 Ağustos 2017 Pazar

İnsanlığın Sonu Geliyor !


İnsanda ki saldırganlığın insanlığı yıkıma sürükleyeceği bunun insanlığın sonunu getireceğini söyleyen Stephen Hawking.

Ayrıca yapay zekanın çok tehlikeli olduğu insanlığın kontrolünden çıkacağını ve bunu önlemek içinde bir Dünya hükümeti'nin kurulması gerektiği fikrini benimsemiş.


Teknolojinin gelişmesiyle paralellik gösteren ‘felaketvari’ yorumlarıyla dünyaya öngörülerini açıklayan ünlü fizikçi Stephen Hawking, insanın ırkının sonunu getirecekse teknolojinin getireceğini ve bunun kontrol altına alınması gerektiğini söyledi.

Yapay zekanın tehlikeleri hakkında da yorumlarda bulunan ve tehditlerin daha erken tespit edilmesine ihtiyaç duyulduğunu belirten Hawking, medeniyet kavramının başlangıcından itibaren saldırganlığın hayatta kalma işlevli olduğunu vurgulayarak şunları söyledi: "Darwinci evrim gereği, bu bizim genlerimizle ilişkili. 

Ancak şimdi, bu saldırganlığın nükleer ya da biyolojik savaş yoluyla bizi yok etmesi mümkün. Mantığımız ve aklımız yoluyla, bu içgüdümüzü kontrol etmemiz gerekiyor."

Bu söylemlerinin ardından bir tür ‘dünya hükümeti’ kurulmasının artık elzem olduğunu söyleyen Hawking, bunun da başka sorunlara (tiranlık) dönüşebileceği uyarısında bulundu. 

Sanki kendisi hakkında oluşan ‘felaket tellallığı’ kanısına vurgu yapar gibi "Tüm bunlar kulağa 'felaket haberi vermek' gibi gelse de, ben iyimserim" diyen Hawking, insanlığın silkinerek tüm bu zorlukların üstesinden gelebileceğini belirtti.

Post Top Ad