Evlilik Programları Yok Oluyor ! - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

14 Mart 2017 Salı

Evlilik Programları Yok Oluyor !


RTÜK'ten kollarını sıvadı.

Toplum tarafından oldukça tepki gören ailevi değerleri maddiyata veya başka çirkefliklere bağlayarak hem toplumun tepkisine neden olan hemde çocuklara kötü örnek olan bu evlilik programları çok büyük kitlelerce şikayet edilmişti.

RTÜK ise evlilik programlarına son darbeyi vuracak.

SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

Hemen hemen bütün televizyon izleyicilerinin şikayetçi olduğu, cast oyuncularını doldurup şaklabanlıklar ile reyting almaya çalışan evlilik programları konusunda daha önceden RTÜK'e pek çok şikayet gitmişti. 
Şimdi ise bu konuda ciddi adımlar atılması için girişimler başladı.Milliyet yazarı Ali Eyüpoğlu'nun aktardığına göre izdivaç programlarının yasaklanması için kanun hükmünde kararname hazırlanmaya başlanmış durumda. 

Gerekli komisyon çalışmalarının ardından yazılacak rapor, daha sonraki aşamada ise Meclis'e gönderilecek. Ve Meclis'te, RTÜK Yasası'nda yapılan değişiklik kabul edildikten sonra alınan karar, Resmi Gazete'de yayınlanıp yürürlülüğe girecek.

Bu kararın yürürlüğüğe girmesinden sonra ise, yeni yayın döneminde tüm evlilik programları yayın hayatlarına son vermiş olacak. 

Böylece televizyon ekranlarımızda adeta birer mikrop olan bu programlardan ve saçmalıklarından kurtulacağız. 

Asıl önemli olan ise bu programların yerini doldurmak için ne gibi şeyler geleceği. Umarız eğitici, bilgilendirici bir şeyler yapabilirler.

Post Top Ad