Bilimsel Araştırma Süper Kahraman Tartışmalarını Susturdu ! - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

24 Haziran 2017 Cumartesi

Bilimsel Araştırma Süper Kahraman Tartışmalarını Susturdu !


Hangi kahraman daha iyi? hangisi yener? hangi kahraman olmak isterdin? gerçekten süper güçler olabilir mi? hayatta bu sorularla karşılaşmışız ve sormuşuzdur.

Ancak  şimdi bir üniversitenin 7 yıllık araştırması en iyi süper kahramanı bize gösteriyor.

Bilimsel olarak yapılan bir çalışma sonucu ortaya koyuyor.

Desekte siz sormaya devam edin :)

İngiltere’nin Leicester Üniversitesi'ndeki öğrenciler, bilimsel ilkeleri kullanarak süper kahramanlık güçlerinin fizibilitesini incelediler. 

Tam 7 yıl harcadılar ve Superman'in hepsinden en donanımlı kahraman olduğu sonucuna vardılar. Şimdi bu bu çalışma harcanan vakiti ve sonucun Superman çıkmasını tartışmadan ayrıntılara geçelim:

Wolverine, "rejeneratif kapasitesi" olması, Mystique'in "kılık değiştirmeye yardımcı olmak için gen manipülasyonu" gücüne sahip olması, Thor’un "yüksek enerjili ve patlayıcı darbe" güçlerinin bulunması ayrı ayrı konuşulur. 

Elbette söz konusu Batman ve Ironman gibi parasıyla süper olmuş kahramanlara gelince işin boyutu bambaşka yerlere gidiyor. 

Bir de çenesiyle meşhur Deadpool var. Ancak hiç biri değil Superman en iyi süper kahraman olarak tespit edilmiş.
Batman yüksek istihbarat kabiliyeti, dedektif becerileri, cephanelik ve kıskanılacak banka hesaplarına rağmen “en kötü donanıma sahip süper kahraman" olarak belirlendi. 

Görünüşe göre, bu durum bunlar haricinde bir süper gücü bulunmadığı için. Joker’le atışa dursunlar, çünkü o psikopatlığın karşısında bilim çıkmaza girebilir. Araştırmanın kapsamlı sonuçlarına ve Leichester Üniversitesi'nin kapsamlı raporuna  şuradan ulaşabilirsiniz.

Post Top Ad