Alexa Cıa'e mi Çalışıyor ? - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

12 Mart 2017 Pazar

Alexa Cıa'e mi Çalışıyor ?


Alexa sesli asistanına soru soran bir kişi aldığı cevap karşısında şaşıyeıyor ve youtube'a koyuyor.

Sorduğu soru ise CIA ile alakalı ancak alexa buna cevap vermiyor ve kendini kapatıyor.

Buda bazı iddiaların ortaya çıkmasına sebep oluyor.


SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

Alexa, CIA için mi çalışıyor?
Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz haftalarda, WikiLeaks üzerinden, ABD Merkezi Haber Alma Teşkilatı'na ait olan 8 bin civarı belgeyi ifşa etmişti.
Alexa, CIA tarafından mı izleniyor?
Şimdi ise ortalığı karıştıran diğer bir iddia ise, Amazon'un sanal asistanı Alexa'dan geldi. 

Sanal asistan Alexa'ya sorulan bir soru üzerine verdiği cevap ile ''Acaba Alexa CIA için mi çalışıyor?'' sorusunu akıllara getirdi.

Bir kullanıcının çektiği video üzerine, ortaya atılan bu iddia çok konuşulacak gibi duruyor. Kullanıcı ilk önce Alexa'a ''Bana yalan söyler misin?'' sorusunu soruyor.

Alexa ise kullanıcıya ''Ben her zaman sana doğruyu söylerim. Fakat bazen verdiğim bilgiler yanlış olabilir, ancak bilerek sana ya da başka birine yalan bir bilgi vermem'' yanıtını veriyor.

Daha sonra kullanıcı ''CIA nedir?'' diye sorduğunda ''Birleşik Devletler Merkezi İstihbarat Teşkilatı'' şeklinde yanıt alıyor. 

Sonrasında ise Alexa'nın mavi ekran hatası verdiği gözlemleniyor.Bu sorun üzerine giden kullanıcı CIA ile ilgili bir kaç soru daha soruyor. 

Kullanıcının sorduğu ''CIA ile bağlantın var mı?'' diye sorduğundan ise sanal asistan hiç bir tepki vermeden kendini kapatıyor.

Bu gelişmeden sonra ise Alexa kullanıcısının ortaya attığı iddiaya göre, Alexa'nın CIA tarafından izlendiğini düşünülmekte.

u an bu konu hakkında henüz net bir bilgi paylaşılmadı. 

Fakat CIA'nin hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz haftalarda akıllı televizyonları açık mikrofon şekline getirerek dinlediği ortaya çıkmıştı. 

Aşağıdan kullanıcının yayınladığı videoyu izleyebilirsiniz.

Post Top Ad