Yeni,Android 8.0'ın Adını Muhtemelen Biliyoruz. - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

20 Şubat 2017 Pazartesi

Yeni,Android 8.0'ın Adını Muhtemelen Biliyoruz.


Google I/O 2017’de tanıtılacak olan yeni android'in adı büyük ihtimalle resimden de anlayacağınız gibi herkesin sevdiği ve kısa zaman da ünlü olan bir abur cubur.

SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

Android 6.0 Marshmallow’un ardından gelen Android 7.0 Nougat için bildiğiniz gibi ilk başlarda söylentiler Android 7.0’ın adının Nutella olabileceğini gösteriyordu.

Bundan yıllar önce Android 4.4’ün adını KitKat olarak duyuran Google’ın bu hareketi 7.0’da tekrar etmesi beklenirken ortaya çıkan detaylar Android 8.0 ile olması bekleniyor.

Harf sırasına göre sürüm isimlendirmesi yapan Android kanadında Android 8.0’ın tabiki O harfiyle başlayan bir tatlı adı alacağını biliyoruz. Ancak Oreo konusu Nutella muhabbeti gibi söylentiden çok net bir kaynağa göre daha net ve kesin olduğunu söyleyebiliriz.
Android, Chrome OS & Play servislerinin Google’daki Başkan Yardımcısı olan Hiroshi Lockheimer’ın bugün paylaştığı Oreo görseli, hemen akıllara Android 8.0’ın adının Oreo olacağını getiriyor.Aynı zamanda Android 9.0’ın adının da P harfi ile geleceğini biliyor olmamız neticesinde bir diğer tweetinde ise 2018 yazarak Pocky adlı çikolatalı bisküvi çubuğu kullanması da şimdiden Android P’nin adı da Pocky olabilir diye düşündürürken bu durumun Lockheimer’ın ortalığı hareketlendirmek adına yaptığı bir şaka olabileceği ihtimalinin de olduğunu unutmamak gerek.

Mart ayında düzenlenecek olan Google I/O’da yeni Android'ni adını öğrenmiş olacağız.

Post Top Ad