"Valve Öfkeli", Trump'un Yasasını Eleştirdi ! - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

10 Şubat 2017 Cuma

"Valve Öfkeli", Trump'un Yasasını Eleştirdi !


7 Müslüman ülke nin Amerika'ya girişi yasaklanması Valve'ı çıldırtmış durumda. İşlerini bozan yasak hakkında konuşan bozan firma, Trump'ın politikalarını eleştirdi.

SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

Valve, Trump yüzünden Avrupa'ya taşınıyor!
Amerika'nın yeni başkanı Donald Trump, ülke içinde krize neden olmaya devam ediyor. Ocak ayının sonlarında alınan bir kararla yedi Müslüman ülkenin vatandaşlarına ülkeye giriş yasağı konmuştu. Elbette bu durum uluslarası çalışan şirketlerde büyük bir probleme neden oldu!
Valve ve Gabe Newell, Trupm'tan şikayetçi!
Valve geçtiğimiz gün Washington'da bulunan stüdyosunda önemli bir basın açıklamasında bulundu. Trump tarafından devreye sokulan seyahat yasağı hakkında önemli söylemler verildi. Gabe Newell ve Erik Johnson yasağın şirket üzerindeki etkisinden bahsetti.İki farklı alanda ciddi sıkıntılar yer alıyor: Çalıştıkları insanlar ve eSpor. Firma özellike The International 2017'nin bu yasaktan etkileneceğini öngörülüyor. Gabe Newell'ın konu ile ilgili söylemi ise şu şekilde:

"Biz burada, evine bile gidemeyen insanlarlayız. Evlerine gidemiyorlar, çünkü yasak. Onlar yıllardır bu ülkedeler. Vergilerini ödüyorlar, Super Bowl'da New England'ı destekliyorlar ama yine de ikinci sınıf vatandaş muamelesi görüyorlar."

Şirketin bu yüzden Avrupa'ya taşıyabileceğini söyledi. Valve, "Çalışanlarımız ailelerini görmek için evlerine gidemezler, çünkü giderlerse, bir daha dönemezler. Turnuva için gelen Dota 2 oyuncularımız ülkeye giremeyecekler ve bu durum bizi gerçekten üzüyor.


Post Top Ad