Ünlü YouTuber "Kafalara" Gözaltı ! - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

9 Şubat 2017 Perşembe

Ünlü YouTuber "Kafalara" Gözaltı !


YouTuber’ların oluşturduğu ‘Kafalar’ grubu  ‘100 Bin TL ile 1 Gün Geçirmek’  videolarında yasadışı  kumar  reklamı yaptıkları gerekçesiyle gözaltına alındıklarına iddia ediliyor.

SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

Geçtiğimiz yılın Aralık ayında “100 Bin TL ile 1 Gün Geçirmek” adında bir video yayınlayan ‘Kafalar’ grubu üyelerinin, videolarında yasadışı sanal kumar sitesinin reklamını yaptıkları gerekçesiyle gözaltına alındıkları iddia edildi.

Duyurusu “Çok büyük bir kupon yaptım. Eğer tutarsa 100 bin küsur TL kazanacağım. Şu anda bildiğim tüm totemleri yapıyorum. Sanal kumar sitesinden kazanılmış 120 bin TL... Kardeşlerim bu parayı var mısınız  güzelce ezelim?” şeklinde yapılan video, yayınlandığı Aralık 2016 tarihinden beri yaklaşık 5 milyon kişi tarafından izlendi. Grubun attığı tweet’lerde, video sitesinin ismi de yer alıyor. 

Yasadışı kumar sitelerinin reklamını yapıp vatandaşları bu sitelerde iddia oynamaya teşvik edenler, 3 yıla kadar hapis cezası alabiliyorlar. Polis ekipleri, bu düzenlemeden yola çıkarak Atakan Özyurt, Bilal Hancı ve Fatih Yasin’i ifade vermeleri için karakola götürdüler.

Ekip içerisinde yer alan Fatih Yasin, yaptığımız görüşmelerde  basında yer alan haberlerdeki gibi gözaltıgibi bir durumun olmadığını ve sonra da serbest bırakıldıkları söyledi. Grup, konuyla ilgili bir de açıklama yapacak.
Post Top Ad