Telefonun Şarj Olmasını Bekleme Derdi Artık Yok ! - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

28 Şubat 2017 Salı

Telefonun Şarj Olmasını Bekleme Derdi Artık Yok !


Çinli akıllı teleon üreticisi Meizu, Mobile World Congress 2017'de, akıllı telefonları 20 dakikada şarj edebilen teknolojiye erişti.

SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

Meizu, Mobile World Congress 2017'de, Super mCharge hızlı şarj teknolojisini kamuoyuna tanıttı ve bahsi geçen cihazın, akıllı telefonunuzu sadece 20 dakika içerisinde sıfırdan yüzde 100'e kadar şarj edebileceğini iddia etti.

Meizu, bu şaşırtıcı başarıyı elde etmek 11V / 5A şarj cihazı ve 160W destekli gelişmiş kablo birimine güveniyor. 

Firmaya göre Super mCharge, "Voltajın yarısını doğrudan doğruya aktarmak için iki dönüştürme devresinden yararlanan" şarj ileticileri kullanıyor. 

Meizu, hızlı şarj yöntemini kullanırken pillerin sıcaklığının kritik düzeyde artmasını engelleyen ek bir sigorta kullanmayı da ihmal etmemiş.

Uzun süreli testlerde Meizu'nun yeni mucizesinin, şarj ve deşarj döngüsünden sonra 3000mAh'lik kapasitesini en az iki yıl koruması öngörülüyor.


Meizu, hızlı şarj mimarisinde mucize yaratan ilk Çinli şirket değil. 

OPPO, 2016 yılında düzende MWC'de akıllı telefonları sadece 15 dakika içinde tamamen şarj eden Super VOOC teknolojisini tanıtmıştı. Ancak pek çok firma, Meizu'nun cihazını resmi aksesuar olarak tanımadığı için tam bir başarıdan söz etmek mümkün olmamıştı.

Meizu, bu teknolojiyi kullanıcıya ne zaman sunacağını henüz açıklamadı.

Post Top Ad